A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vellezerit Aliu

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  13
BIOGRAFIA: Vellezerit Aliu is a popular group/singers of Modern Traditional & Traditional Wedding music. Në vitin 1997, Vellezerit Aliu publikojnë albumin "Buzët Tua" Në vitin 2003, Vellezerit Aliu publikojnë albumin "Puthja E Parë" Në Nëntor 2011, Vellezerit Aliu marrin pjesë në Fest Nota e Artë 2011 me këngën "100 Vjet Te Jam Me Ty". Më datë 24 Shtator 2012, Aziz Murati & Vëllezrit Aliu publikojnë videoklipin "Potpuri". Më datë 27 Mars 2013, Vellezerit Aliu publikojnë videoklipin "Jeta Se Do". Më datë 27 Mars 2013, Vellezerit Aliu p...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

Puthja E Parë (2003)

Buzët Tua (1997)

Princeza Ime


» Add A Song »

Ishalla Nuk Te Kom Hak
Veq Nje Emer
Ti Dhe Shpirti Im
Jeta Se Do


Related Artists:

Motrat Duhani

Motrat Hoxha

Motrat Shala

Gre3nt

Oki Dhe Vizioni

Vëllezërit Llamari

Da Lee

Grupi I Lunxhërisë

Horizonti Blu

Premiera


Tags: Vellezerit Aliu, Vllezerit Aliu, Vellezrit Aliu, Vllezrit Aliu

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018