A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vellezerit Aliu

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  13
BIOGRAFIA: Vellezerit Aliu is a popular group/singers of Modern Traditional & Traditional Wedding music. Në vitin 1997, Vellezerit Aliu publikojnë albumin "Buzët Tua" Në vitin 2003, Vellezerit Aliu publikojnë albumin "Puthja E Parë" Në Nëntor 2011, Vellezerit Aliu marrin pjesë në Fest Nota e Artë 2011 me këngën "100 Vjet Te Jam Me Ty". Më datë 24 Shtator 2012, Aziz Murati & Vëllezrit Aliu publikojnë videoklipin "Potpuri". Më datë 27 Mars 2013, Vellezerit Aliu publikojnë videoklipin "Jeta Se Do". Më datë 27 Mars 2013, Vellezerit Aliu p...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Puthja E Parë (2003)

Buzët Tua (1997)

Princeza Ime


» Add A Song »

Veq Nje Emer
Jeta Se Do
Ishalla Nuk Te Kom Hak
Ti Dhe Shpirti Im


Related Artists:

Motrat Duhani

Motrat Shala

Motrat Hoxha

Premiera

Da Lee

Vëllezërit Llamari

Oki Dhe Vizioni

Gre3nt

Copyleft

Grupi I Lunxhërisë


Tags: Vellezerit Aliu, Vllezerit Aliu, Vellezrit Aliu, Vllezrit Aliu

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018