A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Vellezerit Bardheci & Martin Gojani - Bijte E Shqipes


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

16/01/2018

2018-01-16T19:54:02

See Also

Martin GojaniSorry, this song lyrics is not yet available "Bijte E Shqipes" sung by Vellezerit Bardheci & Martin Gojani.
Your help will be much appreciated, if you may add the lyrics to "Bijte E Shqipes".
The music video from Vellezerit Bardheci & Martin Gojani attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Mariola Kaçani & Jurgen Kaçani. We wish that's the lyrics you are looking for:

Le ta mësojë Europa,
jemi 1 ,jo copa-copa.
Jemi bijtë e Shqipes loke.
Prometejt e kësaj toke.

(Jurgeni 1)
Shqipëri, zonjë e Ballkanit,
vetë i bëre ballë tufanit.
2x
Këtu ishe, këtu mbete,
shtrirë në 4 vilajete.

(Mariola 1)
E nga Tetova në Tiranë,
nga Saranda në Prishtinë.
2x
E në çdo cep e në çdo anë,
e dua gjithë Shqipërinë.

2x(refreni)
Le ta mësojë Europa,
jemi 1 ,jo copa-copa.
Jemi bijtë e Shqipes loke,
prometejt e kësaj toke.

(Jurgeni 2)
Shqipëri, njësoj i dua
të gjitha viset e tua,
2x
se në deje e në damarë
më rrjedh gjaku shqipëtarë.

(Mariola 2)
Shqipëtare e kosovarë
një gjak kemi në damarë,
2x
një gjuhë e një origjinë, nënë e kemi Shqipërinë.

2x(refreni)

(bashkë)
Fluturojnë bijtë e shqipes
atje lart. Për ku po shkojnë?
2x
Shkojnë të çojnë fjalën 'liri' në Preshevë Çamëri.

2x(refreni)more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018