A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vellezerit Mziu

Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  27
BIOGRAFIA: Vellezerit Mziu is a popular group/singers of Kosovo's Traditional music. Më datë 20 Shtator 2007, Vellezerit Mziu publikojnë videoklipin "Eja Kete Nate". Me këtë këngë, Vellezerit Mziu marrin pjesë në Polifest 2007 në vitin 2007. Më datë 11 Mars 2008, Vellezerit Mziu publikojnë videoklipin "Therrasin Nenat". Në vitin 2008, Vellezerit Mziu publikojnë albumin "Dashnia Bixhoz" Në Qershor 2009, Vellezerit Mziu marrin pjesë në Polifest 2009 me këngën "Dashuria E Vertete". Në vitin 2009, Vellezerit Mziu publikoj...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

Shamija Beqarit (2015)

Falma Nje Sabah (2014)

5 Djem I Ka Nana (2013)

Nr.1 (2012)

Këngë Të Vjetra Qytetare (2012)

Knaqu Sot (2011)

Mjalt E Zeher (2010)

Mpuq (2009)

Dashnia Bixhoz (2008)

Sa Gezim


» Add A Song »

Hajde
Eja Kete Nate
Therrasin Nenat
Jena Vllezer Kallabllak
Dashuria E Vertete
Hajde Nje Nat
Hajde Xhane
Nxon Jom Kon
Lume
E Lezetshme


Related Artists:

Premiera

Copyleft

Gre3nt

Oki Dhe Vizioni

Vëllezërit Llamari

Da Lee

Grupi I Lunxhërisë

Horizonti Blu

Alternative

Brothers P.


Tags: Vellezerit Mziu, Vllezerit Mziu, Vllezrit Mziu

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018