A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vellezerit Çetaj

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  42
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Vellezerit Çetaj is a popular group/singers of Rhapsodic Traditional music. Profesoret Vll. Çetaj, U linden ne Fsh. Trubohovce te Istogut me prej ardhje nga Isniqi te Komunes se Deçanit, Xhemajli Jurist Profesor ne shkollen Ekonomike Ali Hadri, Hasani Historian ish Drejtor ne shkollen fillore Smajl Hajdari ne Pejë dhe profesor historie ne gjimnazin "Bedri Pejani" Pejë. Qysh si Nxenes prej klases se pare me Pende ne dore nuk ju ndan Arsimit u rriten me patriotizem ne zemer me optimizem qe sot e me tutje qe dhan per Kosove...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

Flakadan Ne Trojet Etnike (2013)

Prej Nje Shpati (2011)

Nje Legjende E Gjalle

Kenge Qe Burojne Nga Zemra

Odat Tona Jane Shkolla

Këngë Dasmash


» Add A Song »

Ibrahim Rugova


Related Artists:

Vellezerit Haliti

Bijte E Bajram Bajes

Grupi Folklorik Nga Grabovci

Vellezerit Duraku

Bijte E Marash Krasniqit

Vellezerit Morina

Grupi Folklorik Hajvalia

Grupi Llapusha

Grupi Folklorik Nga Gjilani

Vellezerit Bardheci


Tags: Vellezerit Çetaj, Qetaj, Cetaj, Vllezerit, Vllezrit, Vellezerit Cetaj

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018