A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Venera Lumani

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  44
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Venera Lumani is a popular singer of Pop music. Vajza nga Struga e Maqedonisë, Venera Lumani është fituesja e edicionit të dytë të “The Voice of Albania”. Ajo ka triumfuar në natën finale, që u mbajt deri në orët e vona të së premtes, ku ka mundur në finale Jozefinën, Matejin dhe Mjellmën. Por, ndërsa kërkuam në Youtube për video të saj, pamë që e reja ka qenë protagoniste edhe në një tjetër talent show. Ajo e ka provuar për herë të parë të zbulojë talentin e saj, e madje e ka arritur me sukse...

>> Full biography >>


Lind Islami

(Her fiancé)

Voice Of Albania

(Winner)

Instagram

Account

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Kanita

Tuna

Big Mama

Adelina Tahiri


Tags: Venera Lumani, Venera, Venus, Lind Islami

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018