A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vera Laçi

Tags: Vera Laci, Vera Laqi

Origin: Kastriot (Dibër E Vogël)    Residence:        Age: 49   Zodiac sign: ♈ Dashi  
Vera Laçi is a popular singer. Këndon që prej viteve '70-ta, duke i dhënë kulturës sonë edhe më tepër vlera. Ajo kryesisht këndon këngët "e shenjta" dibrane, bashkarisht me Lirie Rashën, Qerim Sulën, Saje Poleshin, Dritan Jasharin e shumë artistë të mëdhenj. Ka edituar një mori këngësh popullore, bashkëpunime, albumet: "Stop helmimet", "Oj Xhemile" 2009, por edhe klipe. Jeton dhe vepron në Tiranë. Në vitin 2009, Vera Laçi publikon albumin "Oj Xhemile". Më datë 2 Qershor ...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  43

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018