A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vera Laçi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  45
  • Origin:
  • Kastriot (Dibër E Vogël) 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 50
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Vera Laçi is a popular singer. Këndon që prej viteve '70-ta, duke i dhënë kulturës sonë edhe më tepër vlera. Ajo kryesisht këndon këngët "e shenjta" dibrane, bashkarisht me Lirie Rashën, Qerim Sulën, Saje Poleshin, Dritan Jasharin e shumë artistë të mëdhenj. Ka edituar një mori këngësh popullore, bashkëpunime, albumet: "Stop helmimet", "Oj Xhemile" 2009, por edhe klipe. Jeton dhe vepron në Tiranë. Në vitin 2009, Vera Laçi publikon albumin "Oj Xhemile". Më datë 2 Qershor ...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Miradije Aliu

Shpresa Morina

Shqipe Kastrati

Sadete Shkodra

Eda Zari

Nertila Koka

Manjola Nallbani

Rovena Dilo

Zana

Matilda Shushari


Tags: Vera Laci, Vera Laqi

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018