A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vesa Luma

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  143
  • Origin:
  • Prishtine 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 32
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Vesa Luma is a very famous singer and songwriter of Pop music. Falë zërit të ëmbël me një shtrirje të madhe dhe me ngjyrë të veçantë por edhe vullnetit të madh për të krijuar gjëra të bukura këngëtarja Vesa Luma arriti të pushtojë zemrat e muzikëdashësve të të gjitha gjeneratave të cilët e admirojnë pa masë. Me një natyrë të butë dhe fytyrë engjëllore, sa herë që paraqitet në skenë ajo krijon një atmosferë elektrizuese duke arritur ta ngrijë në këmbë të gjithë publikun. Tanimë jemi mësuar ta gjejmë gjithmonë...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Big Basta

(Her husband)

Ethet E Së Premtes

(Contestant)

Twitter

Account

Instagram

Account

SnapChat

Account

Add Official

Social Accounts

Pop Cult (2013)

Amanet (Ep) (2010)

Të Kam Dashur Shumë (2008)


» Add A Song »

T'kan Fol Keq Per Mu
Ti Zemra Ime
Amanet
Sa Mall
Jemi Dhe S'jemi
24 Orë
Eja
Edhe Nje Fundvit
Ik Kur Te Le Un
I Ndaluar


Related Artists:

Adelina Emini

Linda Halimi

Mirsa Kerceli

Adelina Berisha

Genta Ismajli

Kaltrina Selimi

Zanfina

Argjentina Ramosaj

Nora Istrefi

Rosela Gjylbegu


Tags: Vesa Luma

Vesa Luma in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies. Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018