A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vesa Luma

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  142
  • Origin:
  • Prishtine 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 31
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Vesa Luma is a very famous singer and songwriter of Pop music. Falë zërit të ëmbël me një shtrirje të madhe dhe me ngjyrë të veçantë por edhe vullnetit të madh për të krijuar gjëra të bukura këngëtarja Vesa Luma arriti të pushtojë zemrat e muzikëdashësve të të gjitha gjeneratave të cilët e admirojnë pa masë. Me një natyrë të butë dhe fytyrë engjëllore, sa herë që paraqitet në skenë ajo krijon një atmosferë elektrizuese duke arritur ta ngrijë në këmbë të gjithë publikun. Tanimë jemi mësuar ta gjejmë gjithmonë...

>> Full biography >>


Big Basta

(Her husband)

Ethet E Së Premtes

(Contestant)

Twitter

Account

Instagram

Account

SnapChat

Account

Add Official

Social Accounts

Pop Cult (2013)

Amanet (Ep) (2010)

Të Kam Dashur Shumë (2008)


» Add A Song »

Ti Zemra Ime
Amanet
Edhe Nje Fundvit
Eja
T'kan Fol Keq Per Mu
Prishtina
Ex Relax
24 Orë
Boom
Nuk Do Flejme


Related Artists:

Aida Baraku

Nita Latifi

Tori (Fitore Berisha)

Vildane Zeneli

Alina Shku

Ryva Kajtazi

Jehona Sopi

Festina Mejzini

Aurora Susuri

Edita Sopjani


Tags: Vesa Luma

Vesa Luma in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018