A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vida Kunora

Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  58
  • Origin:
  • Shkoder 
  • Age:
  • 43
  • Zodiac sign:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Vida Kunora is a popular singer and songwriter of Modern Traditional music. Ajo ka mbaruar studimet e larta ne Institutin e larte Pedagogjik "Luigj Gurakuqi", Shkoder. Eshte kengetare e mirenjohur ne te gjitha trevat shiqpfolese. Ka nxjerre ne treg 5 albume. Shquhet si kantautore dhe tekstshkruese. Eshte e martuar dhe ka dy femije. Vazhdon te jete e suksesshme ne te gjitha skenat shqipetare qe nga Amerika, Kanadaja dhe ne gjithe Europen. Eshte nje nder kengetaret me te klikuara te muzikes popullore dhe folklorike. Ka ber...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Dasma Shqiptare (2017)

Jam Deh Me Raki (2014)

Zgjidh E Merr (2007)

Eja Qeteso Shpirtin


» Add A Song »

Me Shqiptare Ke Me U Martu
Ah Moj Gru Moj Gruja Jeme
Po Çuditna Me Kta Fmi
K'tu I Thone Malesia E Madhe
Parelia
Vaj Vaj Kanga U Ba
Dola N'bjeshk
Kthehu Vlla
Prek Cali
Kendo Moj Zemer

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Related Artists:

Jeta Faqolli

Ermonela Jaho

Elinara Shehu

Hirushe Xhemali

Ermira Kola

Elda Shabani (Madonna Shqiptare)

Enxhi Nini

Drita Musliu

Miradije Aliu

Aferdita Bajrami


Tags: Vida Kunora

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018