lyrics.al
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
VFM 2008

19/05/2008 - 19/05/2008
Salla e Teatrit Kombëtar, PRISHTINE
TV/Radio: KTV / Radio Dukagjni
Bordi organizativ i VFM`08, këtë vit, ka vendosur që në juri profesionale për përzgjedhjen e video spoteve më të mira të ftojë përfaqësues të video produksioneve kosovare sikurse edhe njerëz profesionistë edhe nga të gjitha mediat vizuele nacionale.


Juria e VFM`08 është e përbërë nga:
Kryetar jurie: Afrim Spahiu, Drejtor fotografije dhe profesor universitar.

- Parta Kelmendi, regjisore dhe drejtoresh e programit RTV21+ ,
- Albba Morina, gazetare, prezentuese dhe autore e emisionit Top Koha music në KTV,
- Kreshnik Shala , montazher ne KTV, Shef i kreatives
- Gëzim Avdiu - Pixels - montazher, menaxher i produksionit,
- Albian Gagica - Init production - drejtor kreativ,
- Granit Limani - Entermedia - Menaxher,
- Blerdi Malushi - Pulla dhe Realizator në RTV21,
- Fitore Rexhepi - gazetare dhe prezantuese TOP RTK, RTK,
- Korab Shala - dizajner grafik KTV;
- Yll Çitaku - Kooperativa - regjisor;
- Florent Mehmeti - Regjisor

Cmimet e fituara në "Videofesti Muzikor 2008" janë


VIDEO SPOTI MË I MIRË
Skillz - Ah Femrat

VIDEO SPOTI MË I MIRË NË KONKURENCËN E MESHKUJVE
Alban Skenderaj - Eklips

VIDEO SPOTI ME STYLING MË TË MIRË
Tuna - Bileta

VIDEO SPOTI MË I MIRË NË KONKURENCËN BEST NEW ARTIST
Capital T feat. 2 PO 2 - Shopping

VIDEO SPOTI MË I MIRË I ZHANRIT POP
Eliza Hoxha - Hajde Sonte

VIDEO SPOTI MË I MIRË NË KONKURENCËN E GRUPEVE
Skillz - Ah Femrat

VIDEO SPOTI MË I MIRË NË KONKURENCËN RnB
Elvana Gjata - Mames

VIDEO SPOTI MË I MIRË I ZHANRIT POP FOLK
Genta Ismajli - Sa Ilaqe

VIDEO SPOTI ME REGJINË MË TË MIRË
Kaltrina Selimi - Auto Stop

VIDEO SPOTI MË I MIRË I ZHANRIT RAP HIP-HOP
Skillz - Ah Femrat

VIDEO SPOTI ME MONTAZHIN MË TË MIRË
Elia Zaharia - 31 October

VIDEO SPOTI MË I MIRË I ZHANRIT ROCK
Flaka Krelani - T'boj me Rock

VIDEO SPOTI ME POSTPRODUKSIONIN MË TË MIRË
Gillespie - E di

VIDEO SPOTI MË I MIRË NË KONKURENCËN E FEMRAVE
Elia Zaharia - 31 October

VIDEO SPOTI ME KAMERËN MË TË MIRË
NR - Filma Turqisht

VIDEO SPORTI MË I PROMOVUAR
Tuna - BiletaLISTA E VIDEOSPOTEVE TË NOMINUARA PËR VFM 2008:


Këto spote do të nderohen në mënyrë të veçantë në mbrëmjen finale të Video Festit muzikor

- Genta & Geti - Krejt e dinë
- Grupi i këngëtarëve - Boll ka fol kulla
- Adelina Ismaili - Trimit tim
- Leonora Jakupi - Të falem Kosovë
- Aurora - Amaneti
- Eliza Hoxha - Per ata që sjanë

Nga 144....spote të cilat kanë hyrë në konkurencën e VFM`08, sipas kategorive, janë nominuar :

Video Spoti më i mirë
1. Skillz - Ah Femrat
2. Elvana Gjata - Mames
3. Kaltrina Selimi - Auto Stop
4. Elia Zaharia - 31 October


Video Spoti më i mirë në konkurrencën e Meshkujve

1. Alban Skenderaj - Eklips
2. Berkani - Maratonë
3. Shpat Kasapi - S'e pranon
4. Adrian Gaxha - Më Mungon


Video Spoti më i mirë në konkurrencën e Femrave

1. Kaltrina Selimi - Auto Stop
2. Eliza Hoxha - Hajde Sonte
3. Elia Zaharia - 31 October
4. Elvana Gjata - Mames


Video Spoti më i mirë në konkurrencën e Grupeve

1. Skillz - Ah Femrat
2. Etno Engjujt feat. Lyrical Son, Kaos & Besnik Qaka - All Night
3. Gillespie - E di
4. NRG Band feat. Orinda Huta - As Fejesa, as martesa


Video Spoti më i mirë në konkurrencën Best New Artist

1. Capital T feat. 2 PO 2 - Shopping
2. Genti - Buzet e nje engjulli
3. Xhuli - Mesnatë
4. F Kay - Sonte kemi Party


Video Spoti më i mirë i zhanrit i Pop Folk

1. Genta Ismajli - Sa Ilaqë
2. Ermal Fejzullahu - E shkuar e haruar
3. Mihrije Braha - Turbulenca
4. Zanfina Ismaili - Nga 1 tek 10


Video Spoti mëi mirë i zhanrit POP

1. Eliza Hoxha - Hajde Sonte
2. Nora Istrefi - Mos me le
3. Rona - Shko pastro pas saj
4. Tuna - Bileta


Video Spoti më i mirë i zhanrit Rap Hip-Hop

1. Capital T feat. 2 PO 2 - Shopping
2. Skillz - Ah Femrat
3. NR - Filma Turqisht
4. Etno Engjujt feat. Lyrical Son, Kaos & Besnik Qaka - All Night


Video Spoti më i mirë i zhanrit Rock

1. Alban Skenderaj - Eklips
2. Gillespie - E di
3. Poqi BB Armadillo - Më mungon
4. Flaka Krelani - T'boj me Rock


Video Spoti më i mirë në konkurrëncën RnB

1. Elvana Gjata - Mames
2. Blero & Leonora Poloska - Crazy
3. Vesa Luma feat. Genc Prelvukaj - Ex Relax


Video Spoti me Regjinë më të mirë

1. Alban Skenderaj - Eklips
2. Kaltrina Selimi - Auto Stop
3. Skillz - Ah Femrat
4. Elvana Gjata - Mames


Video Spoti me Montazhin më të mirë
1. Skillz - Ah Femrat
2. Eliza Zaharia - 31 October
3. Zanfina Ismaili - Nga 1 tek 10
4. Elvana Gjata - Mames


Video Spoti me Postproduksionin më të mirë

1. Etno Engjujt feat. Lyrical Son, Kaos & Besnik Qaka - All Night
2. Elvana Gjata - Mames
3. Gillespie - E di
4. Skillz - Ah Femrat


Video Spoti më kamerën më të mirë

1. NR - Filma Turqisht
2. Bleona Qereti & Genci & Hekurani - Mandarine
3. Kaltrina Selimi - Auto Stop
4. Pirro Cako - Engjell apo djallë


Video Spoti me Styling më të mirë
1. Berkani - Maratonë
2. Tuna - Bileta
3. Kaltrina Selimi - Auto Stop
4. Zanfina Ismaili - Nga 1 tek 10

VFM 2008

Choose star rating
  Rating:  5 / Votes cast:  4Loading...


Kalendari
24/02/2017
Happy Birthday Happy Birthday:
Gjeto Luca
Gjeto Luca
51 vjeç
Denisa Gjezo
Denisa Gjezo
29 vjeç
Gazmend Pallaska
Gazmend Pallaska
62 vjeç
Dardan Ahmeti
Dardan Ahmeti

Gigi D'alessio
Gigi D'alessio
50 vjeç

This Week's Poll
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Çfarë Ti Bëj

  Anytime Anywhere

  Gipsy Lover

Vote