A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vikena Kamenica

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  30
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Vikena Kamenica is a popular singer of Pop & Classical music. Vikena Kamenica, mexosopranoja e Teatrit të Operas dhe Baletit e nisi karrierën si këngëtare e muzikës së lehtë. Në vitet 2000 këndoi në baret e para të Tiranës ku luhej jazz megjithëse nuk kishte ende një formim të plotë akademik në muzikë. U diplomua për kanto më 2001, vit në të cilin futi njërën këmbë në Teatrin e Operas dhe Baletit. Realizoi vetëm rolin e Kerubinit në operën "Dasma e Figaros" të Moxartit e për një kohë të gjatë i hyri rrugës ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Instagram

Account

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Blerina Braka

Lili Gjidodaj

Romina Aliaj

Desjana Kamberaj

Nertila Selmanaj

Olsa Pema

Ludjana Rrapa

Pajtesa

Matilda Shushari

Pamela Kovaçi


Tags: Vikena Kamenica

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018