A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vikena Kamenica

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  25
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Vikena Kamenica is a popular singer of Pop & Classical music. Vikena Kamenica, mexosopranoja e Teatrit të Operas dhe Baletit e nisi karrierën si këngëtare e muzikës së lehtë. Në vitet 2000 këndoi në baret e para të Tiranës ku luhej jazz megjithëse nuk kishte ende një formim të plotë akademik në muzikë. U diplomua për kanto më 2001, vit në të cilin futi njërën këmbë në Teatrin e Operas dhe Baletit. Realizoi vetëm rolin e Kerubinit në operën "Dasma e Figaros" të Moxartit e për një kohë të gjatë i hyri rrugës ...

>> Full biography >>


Instagram

Account

Official

Webiste

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Blerina Braka

Odeta Dervishi

Sabina Dana

Erga Halilaj

Matilda Shushari

Arsinda

Marsela Çibukaj

Jonida Vokshi

Orjola Xhemollari

Gentjana Gjergji


Tags: Vikena Kamenica

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018