A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vin Veli

Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  12
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 31
  • Zodiac sign:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Vin Veli is a popular songwriter and DJ of Dance music. Artvin Veli është diplomuar në Akademinë e Arteve të Bukura, profili Trombone. Përveç studimeve ai aktivizohet në klubet e klubeve të natës ku performon si DJ. Aktualisht ai ka filluar të luajë si DJ më herët në jetën e tij që kur ishte 15 vjeç në Radio Planet, radio stacioni lokal në Tiranë. Pas 3 vjet eksperiencë në radio dhe nganjëherë si DJ në klubet e natës, ai e përqendroi performancën e tij kryesisht në klubet më të mira të natës në Tiranë...

>> Full biography >>


Comments

(0)

Instagram

Account

Youtube

Channel

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Dj Iljano

Dj Sardi

Dj Vicky

Dj Nago

Vali Corleone

Lazy

Ziso

Eleminimi

Tru Pak

Klejvis Saliaj


Tags: Vin Veli, Artvin Veli

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018