A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vin Veli
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 32
  • Birthday:
  • 14 July 1986
  • Zodiac sign:
  • ♋ Gaforrja
Choose star rating

Rating:  3.8 / Votes cast:  16
Music genres: Dance

Vin Veli is a popular songwriter and DJ. Artvin Veli është diplomuar në Akademinë e Arteve të Bukura, profili Trombone. Përveç studimeve ai aktivizohet në klubet e klubeve të natës ku performon si DJ. Aktualisht ai ka filluar të luajë si DJ më herët në jetën e tij që kur ishte 15 vjeç në Radio Planet, radio stacioni lokal në Tiranë. Pas 3 vjet eksperiencë në radio dhe nganjëherë si DJ në klubet e natës, ai e përqendroi performancën e tij kryesisht në klubet më të mira të natës në Tiranë. Mediat online gumëzhuan gjatë për lajmin e ndarjes së bujshme mes Vin Velit dhe Bora Zemanit ne vitin 2017. “Lidhja nisi mirë, por nga rrethanat, koha, karriera, nuk na bënte që të ndiheshim mirë për të vazhduar më tej.”-u shpreh DJ-i i njohur. Megjithatë, Artvini rrëfeu se marrëdhëniet mes tij dhe Borës vijojnë të jenë të mira, kjo edhe për hir të djalit të tyre Arborit, i cili ishte 3 vjeç kur çifti u nda. “Nuk jemi ndarë me doreza boksi dhe ndoshta është më mirë kështu sepse po merremi vesh shumë mirë. Unë dhe Bora kemi qenë shumë të përkushtuar ndaj djalit, unë kam lënë edhe karrierën time pas dore dhe bëra një pauzë të shkurtër. Djali tani qëndron me të dy, sepse unë nuk rri dot pa e parë. Edhe kur jam nëpër udhëtime, ka pasur raste që jam kthyer vetëm për të, kështu e ndiej.” - rrëfen DJ Vin Veli.

Më datë 25 Dhjetor 2013, Vedat Ademi publikon videoklipin "Thuaj Po", në bashkëpunim me Vin Veli. Muzika e këngës u punua nga Vin Veli, Briz Musaraj, teksti u shkrua nga Olti Curri, ndërsa për orkestrimin u kujdes Vin Veli, Briz Musaraj. Videoklipi u prodhua nga Pro Video.

Më datë 7 Korrik 2014, Vin Veli publikon videoklipin "Without You", në bashkëpunim me Semi Jaupaj.

Në Shtator 2015, Blerta Gace merr pjesë në Kënga Magjike 2015 me këngën "Habibi", në bashkëpunim me Vin Veli.

Më datë 15 Shkurt 2017, Kastro Zizo publikon videoklipin "Maca", në bashkëpunim me Vin Veli.

Më datë 2 Shkurt 2018, Vin Veli publikon videoklipin "Miles Away", në bashkëpunim me Sava.

Më datë 8 Qershor 2018, Vin Veli publikon videoklipin "Te Amo", në bashkëpunim me Cami. Për orkestrimin u kujdes Vin Veli. Videoklipi u prodhua nga Pro Video.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Instagram

Account

Youtube

Channel

Facebook

Profile

Add New

Official Profiles
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018