A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Violeta Kukaj Retkoceri

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  155
  • Origin:
  • Tërstenik (Drenas) 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 48
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Violeta Kukaj Retkoceri is a very famous singer of Modern Traditional & Folk Traditional music. E lindur në një fshat të Drenicës, Violeta, qysh në bankat shkollore u dëshmua për talentin e saj në të gjitha zhanret e muzikës. Ajo, sakaq u bë emër i njohur i estradës sonë dhe një zë që meriton respekt e vëmendje! Këngët e saj janë lamente për historinë, balada për dashurinë, kala për trimërinë dhe himne për bukurinë! Violeta, mund të quhet edhe stilin e veçantë të veshjes, që nga veshjet kombëtare, uniformën e UÇK, e deri tek veshja e nusër...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

Nuse Ne Katun (2009)

Diten E Diel (2008)

Nje Bilbil (2007)

Hanëm Hanëm (2005)

Dasma E Nipit (2004)

Manushaqe (2003)

Ai është Gjallë (2001)

Dasmen Ta Fillojm

Nese Vi Aty Do T'rri


» Add A Song »

Diten E Diele
Nanë
Drenica Ime
O Allah
Pavarësinë E Gëzoftë Kosova
Zura Nje Bilbil
Ashtu Keshtu
Jam Nje Djal
Hajde Hyn Ne Valle


Related Artists:

Remzie Osmani

Gili

Mihrije Braha

Vjollca Haxhiu

Anita Bitri

Anjeza Branka

Mirsa Kerceli

Vesa Luma

Rosela Gjylbegu

Liliana Kondakçi


Tags: Violeta Kukaj Retkoceri, Violeta Kukaj, Retkoceri, Violete Kukaj

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018