A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Violeta Turkeshi

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  19
  • Origin:
  • Dibër E Madhe 
  • Residence:
  • Maqedoni 
  • Age:
  • 67
  • Zodiac sign:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Violeta Turkeshi is a popular singer. Violeta Marku-Turkeshi, eshte nje kengetare e shquar dibrane, te ciles qysh ne moshen 6 vjeçare i eshte verejtur talenti nga arsimtaret e saj, ku pas nje viti ne programet e shkolles, e kendon per here te pare kengen "Mu Te Furra Ke Pazari", kenge e cila ishte si fillim i karrieres se saj. Ne vitin 1966 behet antare e shoqates kultrore-artistike "Liman Kaba", shoqate e cila tubonte te rinjte e te rejat dibrane per rruajtjen e dokeve dhe traditave...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Azra

Lejla Xhaferi

Agnesa Nuredini

Besa Rika

Mia Morina

Saranda Imeri

Arjeta Zhuta

Lumnije Ramadani

Elita Reçi

Drita Musliu


Tags: Violeta Turkeshi

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018