A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Violeta Zefi

Choose star rating

Rating:  3.6 / Votes cast:  20
  • Origin:
  • Shkodër 
  • Age:
  • 58
BIOGRAFIA: Violeta Zefi is a popular singer. Violeta Zefi është e lindur në një familje të varfër shkodrane, por me tradita të lashta. Nëna e Violetës, Liza duke e parë talentin e së bijës, që e vogël, u përpoq ta afronte pranë rretheve artistike të qytetit. Rruga e muzikës dhe këngës shkodrane për të ka filluar shumë herët. Ishte viti 1968, kur Violeta Zefi doli para publikut shkodran me Estradën profesioniste të qytetit të Shkodrës, me përkrahjen e profesionistëve të cilët tek ajo zbuluan...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Alida Hisku

Fatmira Breçani

Liri Rasha

Mimoza Ahmeti

Verona Mala

Adelina Qerimi

Enikileda Deda

Jolanda Kaculi

Sadbere Zeqiri

Vanesa Humolli


Tags: Violeta Zefi, Violete Zefi, Vjoleta Zefi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018