A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Visar Zhiti

Tags: Visar Zhiti

Origin: Durrës    Residence:        Age: 65   Zodiac sign: Shigjetari  
Visar Zhiti is a popular poet. Visar Zhiti ishte bir i aktorit dhe poetit Hekuran Zhiti (1911-1989). Visar Zhiti u rrit në Lushnjë, ku ai përfundoi shkollën e mesme në vitin 1970. Pas përfundimit të studimeve në Institutin e Lartë Pedagogjik në Shkodër (sot Universiteti Luigj Gurakuqi), ai filloi karrierën e tij të mësimdhënies në qytetin malor verior të Kukësit, duke demonstruar një interes në fillim në vjersha, disa nga të cilat u botuan në revistat letrare. Në 1973, ai p...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  30

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018