A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vjollca Buqaj

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  76
  • Origin:
  • Lladrovcë 
BIOGRAFIA: Vjollca Buqaj is a popular singer of Modern Traditional music. Vjollca Buqaj është një këngëtare e cila i ka qëndruar besnike këngës së mirëfilltë shqipe. Fillet e para të karrierës së saj, shënohen si anëtare në Ansamblin "Azem Bejta", nga ku është marrë me muzikë. Ka disa kaseta të inçizuara, kryesisht me këngë folklorike, ku si shoqërues instrumental e ka pasur dhe e ka Shaqir Hotin. Vjollca ka bashkëpunuar me këngëtarë të suksesshëm, siç janë: Ilir Shaqiri, Violeta Kajtazi, Nikollë Nikprelaj, e shumë të ...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

Vjollca Buqaj


» Add A Song »

Pa Ty
Djali I Dadës
Vaji I Nuses
Nuse Moj Nuse
Jetë E Dyfishtë
Me Tradhtove
Lutje Ska


Related Artists:

Gresa Ahmeti

Nesa Omaj

Egzona Ajeti

Arjeta Sejdiu

Vjosa Emini

Amarda Arkaxhiu

Peki Paloka

Marjana Hila

Drita Jetishi - Sahiti

Antigona Hoxha


Tags: Vjollca Buqaj, Vjollca Buçaj, Vjollce Buqaj, Vjollca Bucaj

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018