A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vjollca Buqaj

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  96
  • Origin:
  • Lladrovcë 
BIOGRAFIA: Vjollca Buqaj is a popular singer of Modern Traditional music. Vjollca Buqaj është një këngëtare e cila i ka qëndruar besnike këngës së mirëfilltë shqipe. Fillet e para të karrierës së saj, shënohen si anëtare në Ansamblin "Azem Bejta", nga ku është marrë me muzikë. Ka disa kaseta të inçizuara, kryesisht me këngë folklorike, ku si shoqërues instrumental e ka pasur dhe e ka Shaqir Hotin. Vjollca ka bashkëpunuar me këngëtarë të suksesshëm, siç janë: Ilir Shaqiri, Violeta Kajtazi, Nikollë Nikprelaj, e shumë të ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Vjollca Buqaj


» Add A Song »

Zanin Me Ta Ni
Nuse Moj Nuse
Vaji I Nuses
Lutje Ska
Me Tradhtove
Jetë E Dyfishtë
Pa Ty
Djali I Dadës


Related Artists:

Gresa Ahmeti

Egzona Ajeti

Teuta Gashi

Nesa Omaj

Ditare Gashi

Marjana Hila

Elma Halili

Arjana Leti

Antigona Hoxha

Drita Jetishi - Sahiti


Tags: Vjollca Buqaj, Vjollca Buçaj, Vjollce Buqaj, Vjollca Bucaj

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018