A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vjollca Haxhiu

Tags: Vjollca Haxhiu

Origin: Terrac, Skenderaj      Age: 44   Zodiac sign: Shigjetari  
Vjollca Haxhiu is a very famous singer in traditional music. Karriera e Vjollcës ka filluar në moshën 18 vjeçare ku ka kënduar për herë të parë në festivalin "Zëri i Drenicës". Albumet e Vjollces përmbajnë muzikë të rrymave të ndryshme. Ka marr pjesë edhe në festivale, ka publikuar disa albume dhe videoklipe. Kënga e parë ishte ne vitin 1992 me titull "Udha e Kthimit". Në vitin 1993, Vjollca paraqitet per heren e pare me kengen "Sa Pranvera" dhe publikon albumin e saj te pare "Sa pranvera" qe permban...

>> Full biography >>


  • Find Vjollca Haxhiu on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  186

Pranoje (2013)

Plas Plas (2009)

Mos Harro (2003)


» Add A Song »Vjollca Haxhiu in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018