A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Vjollca Luka - Flutura


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

15/08/2009

2009-08-15T11:30:39

1.Kur e takoj ne qytet,
kalon as me pershendet,
edhe ashtu gjithmone me ke mohuar,sikur asnjehere ne jete nuk jemi dashuruar.

2.Kur e takoj ne qytet,
me tjetren ai e un vete,,
zemra me ndal,
me pikon loti,
e sa shume un te kam dasht e di vec Zoti.

Ref: Ti me le pa piken e fajit,
nuk ta bej hallall,
ne vetmi tash pse venitem ohohoooo....
Ti m'i fale netet e vajit,
pa gjume e me mall,
tashti per toke po perperlitem
sikur flutura khrahekeputura.

3.Ne kete qytet ku jetojme,
dy stine te ndryshme mbreterojne,
per ty pranvere ashtu si e deshe,
e nga mua ere e ftohte,ere vjeshte...

4. Ne kete qytet ku jetojme,
nje dashuri le ta kujtojme,
ai jeton me tjetren i lumtur,
e une mbeta ne at vend flutur krahekeputur...


Lyrics submited by  Ela
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018