A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Vjollca Luka - Sevdaja


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

19/03/2017

2017-03-19T13:50:55

Song from the album:

"Album Shqipetar"

Song from the album:

"Do Te Vish"It's a long time that we try finding the lyrics to "Sevdaja" sung by Vjollca Luka.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Sabri Fejzullahu - Sevdaja

Këngëtari Sabri Fejzullahu dhe bashkëshortja e tij Nera kanë udhëtuar drejt Antalias, në Turqi për të realizuar klipin e ri të këngëtarit. Fejzullahu ka nisur xhirimet e klipit të ri i cili pritet të lansohet brenda 5 ditëve.

Klipi do të ketë skena luksoze në një nga hotelet më të mira të kohës në Antalia.

Kënga do të titullohet “Na ka mbajt dashnia” një temë që këngëtari e prek zakonisht, me muzikë dhe orkestrim nga Virusi me tekst të Arsim Bunjakut dhe klipi është duke u xhiruar XL production.

Bashkëshortja e tij Nera ka shkuar ta shoqëroj e t’i ndihmoj rreth klipit pasiqë ka një sy kritik

Remzie Osmani - Sevdaja

me ta lujt njanen vetull
ishe vdek or djal
hiq me dore pa te prekun

me ta lujt njanen vetull
ishe vdek or djal
hiq me dore pa te prekun

REF
o kjo belabela e shkret
t´paska zan djal haj me det
me magji kam kta dy sy.
veq mem pa o ishe shkri.

II
t´kisha ba o veq per veti
nat e dit o
m´kishe shku per qefi

t´kisha ba o veq per veti
nat e dit o
m´kishe shku per qefi

REF
o kjo belabela e shkret
t´paska zan djal haj me det
me magji kam kta dy sy.
veq mem pa o ishe shkri.

REF
o kjo belabela e shkret
t´paska zan djal haj me det
me magji kam kta dy sy.
veq mem pa o ishe shkri.

Duli - Sevdaja

Aj medete aj medet qysh na paska gjet
a me dasht a mos me dasht nuk e dim as vet
Sevdaja moj non sevdaja na n'oshtu ni qik (x2)
se osht kaq e rend moj non nuk e patem dit , se osht kaq e rend nuk e patem dit
aj medet o aj medet qysh na paska gjet a me dasht a mos me dasht nuk e dim as vet(x2)
kush thot mir e kush thot keq per me dashuru (x2)
dynjaja e shkurt oj nan vakti osht tuj shku (x2)
aj medete aj medet qysh na paska gjet a me dasht a mos me dasht nuk e dim as vet (x2)
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018