A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Vjollca Luka - Potpuri Shkodrane


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

26/11/2013

2013-11-26T20:42:06


It's a long time that we try finding the lyrics to "Potpuri Shkodrane" sung by Vjollca Luka.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Vjollca Luka attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Gëzim Salaj - Potpuri Shkodrane

dhime as pak nuk pate ti per zemren time 2x
me more ne qaf ah mori katilee 2x
dhime as pak nuk pate se mu prish dashnija 2x
kujt ti ankohem per hallet e mi iaa 2x

ref.
tash sa dite uzdaja mbori une o i mjeri tuj hjek zi 2x
mash ba ftyra verdh oo si limoni prej marakut qe kam nty 2x

maraku ne zemer me rri,tuj mu shtu vjen dite per dite 2x
je e bukur si gjenesh perendija tka godit 2x
o shife vedin djal nuk ma din hallin
kur zylyfi moj te bjen ballit valla i mjeri sa shume durova2x
o po te pres moj kur te thras jacija o dil tma japish o nji muhabetee
ty te rashin moj namt e mia o sevdaja mu ba sebepee 2x
o me kto petka po mdukesh e hishme o me ate zemer shume te bute eee
karajfili o me dalldis ee oo lume arshiku moj qe te kpute eee2x

Këngë Shkodrane - Potpuri Shkodrane

Moj e mira synin larush - e
besa ty moj s’të ka kërkush - e
besa ty moj s`të ka kërkush - e

Besa ty moj s’të ka kërkush - e
veçse unë moj që të kpus - e
veçse unë moj që të kpus - e

Moj e mira synin e zi - e
shyqyr dush o qe t’kam kojshi - e
shyqyr dush o qe t`kam kojshi - e

Shyqyr dush o qe t’kam kojshi - e
kur t`mërzitem o vij e rri - e
kur t`mërzitem o vij e rri - e

Pashë dy sytë e tu si drita
pashë dy sytë e zez qi m’ke

Pash freskinë e drandofilles
me m`diftu se e kuja je

Be po t’baj ty more djal - e
me t’diftu se e kuja jam

Per dy sytë qe kam në ball - e
se la vetin me shku dam

O, kur më rri karshi m’karshi - e
Unë me ty kam ra n’dashni - e
Bardh’ e bukur je
Nuk kam qarje pa t’marr - e

O, fustanet zoti m’ka dhan - e
Si nji peshk moj du me u ba - e
Edhe n’det moj du me gdhi - e
Tana peshqit me i përzi - e

Hajde, e bukur je

Greta Zani - Potpuri Shkodrane

pranver pranver ti na mush met kanq me ne(2x)
pranver ska ma per mu qysh se baba mka feju(2x)

ti more babe me te qilin mke feju(2x)
me ni dyzet vjecar m'detyron me u perqafu
(2x)

a thu spaska shkodra jon ni djal te rri(2x)
baben e lash ne shtepi baben gjeta perseri(2x)

qile at zemer plot kujtime(2x)
qile pran moj lulja ime(2x)

haaaaajde lule
dheeeeeee eja lule(2x)

qilu pran dhe mos rri e mbyllur(2x)
sa ne zemer me ke hymun(2x)

haaaaajde lule
dheeeeeee eja lule(2x)

ti me nji kumul un me nji kumul(2x)
hajde gjamadanin oo me nji sumul(2x)

jarnananana jarnananane
goc shkodrane ti e kujna je
jarnananana jarnananane
goc shkodrane sa e bukur je

ti me nji dardh un me nji dardh(2x)
hajde ma gezofsh fustonin e bardh(2x)

jarnananana jarnananane
goc tirane sa e bukur
jarnananana jarnananane
goc tirane ti e kujna je

ti me nji moll un me nji moll(2x)
hajde paska goca o belin e holl(2x)

jarnananana jarnananane
goc e bukur ti e kujna je
jarnananana jarnananane
hajde goce sa e bukur je

ooooooooo kur me rrin karshi karshije
un me ty kam rran dashnije
bardhe e bukur je
nuk kam qajre moj pa tmare
bardhe e bukur je
nuk kam qajre moj pa tmare

ooooooooo o sta bleft zoti mka dhone
por si peshk po du me u boe
e ne det po du me hye
tanat peshk me i perzije

bardhe e bukur je
nuk kam qajre moj pa tmare
bardhe e bukur je
nuk kam qajre moj pa tmare

oooooooo ustalik zoti mka dhone
por si qelp o du me u boe
e nkoptec po du me hye
tanat puljat mej perzije

bardhe e bukur je
nuk kam qajre moj pa tmare
bardhe e bukur je
oooooo nuk kam qajre moj pa tmare
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018