A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vjollca Selimi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  67
  • Origin:
  • Ferizaj 
  • Age:
  • 32
  • Zodiac sign:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Vjollca Selimi is a popular singer of Modern Traditional, Tallava & Traditional Wedding music. Vjollca Selimi eshte e martuar dhe ka nje vajze qe quhet Sidorela. Shkollen fillore 8 vjeqare e kreu , ne fshatin Zaskok, shkollen e mesme te muzikes e kreu ne Ferizaj "Qesk Zadeja". Ndersa studimet i ndjek ne Prishtine ne fakultetin Artet muzikore. Punon si mësimdhënëse e kultures muzikore. Vjollca ka bashkpunime me shum kengetare. Kengetarja e madhe Ferizajase kendimin e kishte filluar qysh ne moshen 8 vjeçare e deri ne ditet e sotme ku arriti ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Live 2015 (2015)

Kalle Vllau Jonë Me Raketa (2012)

Cuni I Vogël Do Llokum (2012)

As Nuk Thuhet As Nuk Shkruhet (2011)

Tani Je Me Tjetren

Ku E Begenise


» Add A Song »

Pike Ne Zemer
As Nuk Thuhet As Nuk Shkruhet
Kengen Mos E Ndalni
Moj Hatixhe
Na Ndane
Edhe Sot Edhe Neser Mbrema
Nuk Rrezikon
Nje Kafe Me Ty


Related Artists:

Edona Bujari

Xhevahire Bytyqi

Blinera Krasniqi

Shota Baraliu

Njomza Kallaba

Bulza

Fjolla Krasniqi

Dafina Kastrati (Gjakove)

Arbëresha Hajdari

Besa Morina


Tags: Vjollca Selimi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018