A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Vellezerit Bajra - Rame Bllaca


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/10/2013

2013-10-01T11:49:21


It's a long time that we try finding the lyrics to "Rame Bllaca" sung by Vellezerit Bajra.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Vellezerit Bajra attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Hashim Shala & Tahir Drenica. We wish that's the lyrics you are looking for:

Vllada e krajlit ne kam jan que
posllanikt na i kan bashkue
beligrad na i kan que
ni reshenje e kan marue
tan shqiptart turki me i que
vec ram ram bllaca sish kan qellue
vllada ne kam jan que
stanice dule tel kan que
komandirit ju kan ngermue
at ram bllacen shpejt ta due
komandiri ne kam na u que
2 xhanare i ka shterngue
ne bllace te rama n ai ka que
xhanart sa shpejt jan shkue
ram bllaces na i kan kallxue
posllanik ram je qellue
vllada e krajlit te kan kerkue
beligradi duhet me shkue
ai ram bllaca ne kam na u que
kam marr rreguen ka t'fillue
beligrad rama ko ka shkue
me shok te vet ko ka takue
shokt e te vet perpara i kan dal
a muj erdhe aga rame
at reshenje ja paskan dhane
e jan nalen po i kan kallxue
na te tan e kem nenshkrue
krejt shqiptart ne turki me i que
vec te ti nuk je qellu
vec te ti nuk je kan
ai ram bllaca ni burr azgane
e at reshenjen n'dore e kam marr
perpjet shkallve rama po shkone
ja ban vllades dober dane
tungatjeta aga rame
qyre vllada qka i paskan thane
ti imzot duhet me dhane
ni imzot duhet me shkrue
krejt shqiptart ne turki me i que
ai rama na u ka kallxue
nuk po muj me imzot me shkrue
as shqiptart skan me shkue
70 vjet me ta kem luftu
mos ashtu aga rame
buken ton je tuj e ngrane
ai rama bllaca ni burr azgane
cop e'm'cop reshenjen ja bane
te poshte shkallve rama po shkone
sherif vocen zatet u kan
tungatjeta sherif ja bane
tungatjeta aga rame
o sherif rama po ja bane
me vllad te krajlit un jma ngrane
beligrad ma venin se kame
perdon te kofte aga rame
na dyt te kokmi ne fjale
me ni fjal te dyt kokmi qellu
kerrin vllades jam kem praptue
vllada krajlit cka ka marue
suharek tel kan que
naqellnik ju kan ngermue
koste peqanci ku ka qellu
thumi kostes un ta due
prap shqiptari kry me ka que
te gjall thujmi kostes mos me lshue
kosta ne kam na que
shum komitat na i ka bashkue
disa prit ja ka que
qasaj rruge rama asht shkue
kur don zoti me i nihmue
si ma maire ka pshtue
marroj zot nja dy tradhtar
a te tradhtar qent jan kane
mire ni prit rames ja kan zan
ne at n'prit rama kuir po shkone
me dy pushke ni flak jan kan dhane
dekun n'tok ramen e kan lane
ai rama po nrron jete
ne qaf e paqshin shokt e vete
e paqt que zoti ne xhenete
krejt shqiptart le ti knojn rahmete
kan dhanun jeten per popull t'vetemore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018