A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Vellezerit Bajra - Tahir Meha


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

13/04/2013

2013-04-13T15:09:08


It's a long time that we try finding the lyrics to "Tahir Meha" sung by Vellezerit Bajra.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Vellezerit Bajra attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Xeni Dhe Sinani - Tahir Meha

Dikush majit ja shkel lulet
por trimeria nuk perkulet
Vjen nga shekuj, n'Prekaz nalet
oo kushtrim lufte marrin malet,
marrin malet o heeej.

Nuk ka forc heu qe e lidh trimin
Tahir Meha s'njeh dorzimin
Pushka e tij hej, 20 vjet
o n'ball armikun e godet,
e godet o heeej.

Kush po e bon heu pushkan flak
Tahir Meha me baben plak
Ni kull vetem me malsi
ball per ball me ni ushtri
Po shkrijn hekur bab e djal
tankun topin e kan nal
Gjaku rrjedh heu kodres t'shpatit
jam hej nipi i Emin Latit o heeej.

Ngryset dita e bjen terri
tan armiqt heu i kap tmerri
Turr e vrap hej, shkon mandata
o mortja vet hej kthehej mrapa,
kthehej mrapa o heeej.

Ajo pushk e Tahirit
nis e shkrep heu n'dor t'Beqirit
Pushka e tij hej, 20 vjet
o n'ball armikun e godet,
e godet o heeej.

Kush po e bon heu pushkan flak
Tahir Meha me baben plak
Ni kull vetem me malsi
ball per ball me ni ushtri
Po shkrijn hekur bab e djal
tankun topin e kan nal
Gjaku rrjedh heu kodres t'shpatit
jam hej nipi i Emin Latit o heeej.

Bashk tre burra vijn te varri
nji te ban Adem Jashari
Veq ky shteg heu veq kjo udh
sjell lirin o me flamur
Veq ky shteg heu veq kjo udh
sjell lirin o me flamur o heeej.

Ilir Shaqiri - Tahir Meha

DIKUSH MAJIT JA SHKEL LULET
PO TRIMRIA NUK PERKULET
VJEN NGA SHEKUJT
E NPREKAZ NDALET
OO KUSHTRIM LUFTE MARRIN MALET
MARRIN MALET O.

NUK KA FORC HEJ QE LIDH TRIMIN
TAHIR MEHA SNJEH DOREZIMIN
PUSHKA E TIJ HEJ 20 VJET
OO NBALL ARMIKUN E GODET
E GODET O HEEEEEEJ.

KUSH PO E BEN HEJ PUSHKEN FLAK
TAHIR MEHA ME BABEN PLAK
NJI KULL VETEM NE MALSI
BALL PER BALL ME NI USHTRI
PO SHKRIN HEKUR BAB E DJAL
TANKUN TOPIN E KAN NDAL
GJAKU RRJEDH HEU KODRES TSHPATIT
JAM HEJ NIPI I EMIN LATIT OOOO

NGRYSET DITA E BJEN TERRI
TAN ARMIQT HEU I KAP TMERRI
TURR E VRAP HEJ SHKON MANDATA
MORTJA VET HEJ KTHEHET MPRAPA HEJJJJJJ
AJO PUSHK E TAHIRIT NIS E SHKREP NDOR TBEQIRIT
PUSHKA E TIJ HEU 20 VJET NBALL ARMIKU E GODET E GODET O HEEJJJJ

KUSH PO E BAN HEJ PUSHKEN FLAK
TAHIR MEHA ME BABEN PLAK
NJI KULL VETEM NE MALËSI
BALL PER BALL ME NI USHTRI
PO SHKRIN HEKUR BAB E DJAL
TANKUN TOPIN E KAN NDAL
GJAKU RRJEDH HEU KODRES TSHPATIT
JAM HEJ NIPI I EMIN LATIT OOOO

BASHK TRE BURRA VIJN TE VARRI
NJI TE BAN ADEM JASHARI
VEQ KY SHTEG HEJ VEQ KJO UDH
SJELL LIRIN O ME FLAMUR
VEQ KY SHTEG HEJ VEQ KJO UDH
SJELL LIRIN O ME FLAMUR O HEJJJJ
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018