A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Vllezerit Bajra - Zahir Pajaziti


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/04/2013

2013-04-01T00:42:08


It's a long time that we try finding the lyrics to "Zahir Pajaziti" sung by Vllezerit Bajra.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Vllezerit Bajra attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Xeni Dhe Sinani - Zahir Pajaziti

Shkrepi dielli mbi atdhe
Kush po mbjell me gjak lirine
Nane Shqipni gjalle bijt t'i kesh
Shkrepin pushket ne Prishtine

Si rrufe mbi tirani
Vetetime pushka i zdriti
Komandant vjen me lirine
Trim Zahir Pajaziti

Nane Kosove te uroj per djalin
Nane Kosove te uroj trimnine
Bijt e tuj gjakun ta falin
Bijt e tuj t'sjellin lirine

Pushkat i jen ngrit krejt Llapin
Si jehone fluturon mbi qiell
Trim Zahiri s'e ndal hapin
Mbi Kosove shndrrit si diell

Ligjeron per historine
Monumet i shkrim ne ar
Therret Ademin ne Prishtine
Ketu po te pres o legjendar

Hajde pra se m'ka marre malli
Te vjen si pashe me lirine
Do te vjen shpejt edhe luani
Te takohemi ne Prishtine

M'thone Zahir si dikur
Jam prape gjalle o s'ligem dot
Kam Edmondin dhe Hakifi
Si dy pushket me barot

Si kujtim medet Osmani
Per keta breza qe po rriten
Kur t'na therret Adem Jashari
Gjithe heronjte serish do te ngriten

Kur t'na therret Adem Jashari
Gjithe heronjte serish do te ngriten

Naim Abazi - Zahir Pajaziti

O moj Kosove
O moj nane e madhe
Oj rrofte ushtria
Haj mor Çlirimtare

O luften tane
Oh mor lart e ngriti
O komandanti
Zahir Pajaziti

O vet e nisi
O luften ma i pari
O ku je vella
O Adem Jashari

Hajt ta krisim vlla
Pushen e lirise
Me i dal zot Kosoves
Plumb me i dhane Serbise

Po na therret Kosova
Edhe amaneti
Altin Zejnullahu
E Ali Ajeti

O Hysri Talla
Edhe Edmond Hoxha
O lum si trimat
O qe i ka Kosova

Llapi e Gallapi
Troje te Shqiptarise
Kurre s'e ndalin luften
O kunder Serbise

Zahir Pajaziti
Bir i Shqiperise
Flamur UÇK-je
Roje Dardanise

O s'te harron Kosova
Zanin lart ta ngriti
O komandant
Zahir Pajaziti

Shyhrete Behluli - Zahir Pajaziti

Si dragua gjoksin hapur
Ti dole nga mali
Me gjerdan fishekesh lidhur
Hovin kush s'ta ndali

Hovin kush s'ta ndali

Nuk durove dot roberi
Ti nuk vdiqe kur te vrane
Mbelodhe krushqit e lirise
Me shpetu vatan

"Mos lotoni motrat tona
Mos lotoni mori loke
Jemi baca e kesaj toke"x2

Ref...
O Zahir petriti
Lum toka qe te rriti
Lumja nana qe te dha gji
I lum Llapi qe te pat ty
Lum Kosova qe te rriti
Zahir Pajaziti

Lumja nana qe te dha gji
I lum Llapi qe te pat ty
Lum Kosova qe te rriti
Zahir Pajaziti

Çfare kane nenat lugjeve
Varg qirinjt i ndezin
Çfare kane motrat mbremjeve
Vellezerit po i presin

Vellezerit po i presin

Mos lotoni mori loke
Djemt sikur Zahiri
Pushka e tij diell per Kosoven
Ne midis dimnit e shkriu boren

"Mos lotoni motrat tona
Mos lotoni mori loke
Jemi baca e kesaj toke"x2

Ref...
O Zahir petriti
Lum toka qe te rriti
Lumja nana qe te dha gji
I lum Llapi qe te pat ty
Lum Kosova qe te rriti
Zahir Pajaziti

Lumja nana qe te dha gji
I lum Llapi qe te pat ty
Lum Kosova qe te rriti
Zahir Pajaziti.
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018