A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Vllezerit Bajra - Halit Gashi


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2013

2013-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Nje Shqipri Do Te Jete Ne Ballkan"It's a long time that we try finding the lyrics to "Halit Gashi" sung by Vllezerit Bajra.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Vllezerit Bajra attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Shyhrete Behluli. We wish that's the lyrics you are looking for:

He-heu, Halit Gashi o hej ni djal’ i ri-e,
Hej ka marr’ rrugën o hej ka dal-o n’çarshi-e,
Heu Beqir Ag’s more hej mi thot’-o zotni-e,
Hej a s’ma gjan more hej ni tok’-o çifxhi-e?
Heu n’Vuçiterrn more hej s’po muj o po rri-e,
Hej ujt e keq more hej s’po muj o me pi-e,
Heu ta gjaj un’ more hej tha djal’ i ri-e,
Heu zgjidh ku t’dush more hej në dymëdhet shpi-e,
O sall n’ma dhash more hej motrën o Hajrie.

Ehe-he-heu, tu rrit jeta more zotni-e,
Heu s’ta kam hallin o për miqsi-e,
Po nuk ta due o për miqsi-e,
O nja tri net’ o me ta po rri-e.

Ehe-he-heu, masanej o ta kthej në shpi-e,
Heu Halit Gashi o asht ngushtu-e,
Po pushk’ me veti s’i ka qëllu-e,
O ka marr’ rrugën o shkue në shpi-e.

Ehe-he-heu, merr manxerr e ka marr’ alltin’-e
Hej fluturim o ka dal n’çarshi-e,
O paj po i vet’ o do dugojxhi-e,
O Beqir Aga ku rrin me shpi-e?

Ehe-hej, heu n’kafe t’vogël, paj qetash o ka hi-e,
Heu Halit Gashi mor n’kafe o ka hi-e,
Heu jungatjeta hej naj thot’ o zotni-e,
O piqnaj kafe heu mor’ kafexhi-e,
O Beqir Agës heu po piqja dy-e,
E kam zan’ sot o hej po mik-o të ri-e,
Hej mos u ngut o heu mor djal’ i ri-e,
O un’ kom lujt o mor pare o me ty-e,
He-heu, tu rrit jeta, o i ka than o zotni-e,
Heu fjalt’ e kqija paj nuk jan’ o mahi-e,
O i bjen manxerr e heu po bri o në bri-e,
O ja ka njeh o paj gjasht’ her’ o allti-e,
O t’koft’ përhajër hej motra Hajrie,
Heu s’ta ka shoqen paj në dymëdhet shpi-e,
Ehe-heu, nuk ka loj-o,
Ehe, me robt’ e mi more hej.more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018