A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vojsava Alia

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  31
  • Origin:
  • Gjirokastër 
  • Residence:
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Vojsava Alia is a popular singer and songwriter of Pop & Traditional Wedding music. Në vitin 2012, Vojsava Alia merr pjesë në X Factor Albania 1. Në Nëntor 2012, Vojsava Aliaj merr pjesë në Kënga Magjike 2012 me këngën "Brenge Zemre". Më datë 21 Tetor 2013, Vojsava Aliaj publikon videoklipin "Te Dua Bandill". Në Maj 2014, Vojsava Aliaj merr pjesë në Top Fest 11 me këngën "Imi Do T'jesh". Më datë 29 Janar 2015, Vojsava Alia & Mikel Rapaj publikojnë videoklipin "Nuse Te Percjellim Sot". Më datë 9 Qershor 2016, Vojsa...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

X Factor Albania

(Contestant)

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Arsinda

Marjeta Billo

Tergita Gusta

Gerona Hyska

Eltina Minarolli

Olsa Pema

Artemisa Mithi

Inis Neziri

Anjeza Ndoj

Gerta Mahmutaj


Tags: Vojsava Alia, Vojsava Aliaj

Vojsava Alia in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018