A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Voltan Prodani

Choose star rating

Rating:  1.7 / Votes cast:  7
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Voltan Prodani is a popular singer and songwriter of Pop & Easy Listening music. Kompozitor dhe këngëtar, i pëlqen t’i bëj të dyja, edhe pse më mirë e gjen veten tek pasioni i parë. Ai shprehet se i është dashur shumë punë për të arritur këtu ku është sot. Vështirësitë kanë filluar kur para viteve 90-të u detyrua të vazhdojë gjimnazin, pasi nuk e fusnin në shkollën e muzikës, si djali i të burgosurit politik, kitaristit të shquar Mehdi Prodani. Kjo luftë e egër klasore përveç persekutimit artistik nuk mundi të ndalojë Voltani...

>> Full biography >>


Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Gjergj Leka

Sajmir Braho

Ardian Trebicka

Joe Artid Fejzo

Arbër Arapi

Selami Kolonja

Agim Poshka

Shkodran Tolaj

Albi Nako

Arjan Toci


Tags: Voltan Prodani

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018