A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Voltan Prodani - Vetem Ty Te Dua


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

16/04/2006

2006-04-16T00:00:00

Participating in

Top Fest 3It's a long time that we try finding the lyrics to "Vetem Ty Te Dua" sung by Voltan Prodani.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Voltan Prodani attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Artushi - Vetem Ty Te Dua

Ti e more gjysmen time
Pa e kuptuar po te ndjeja shum
E bere tenden zemren time
Pa e ditur se sa frik kam un
Sme tremb jo dashuria
Me tremb vetmia e saj
Por ti je qetesia qe un kam

Ti ke lind per mua
Zemer le ta din
Vetem ty te dua
Le te ket me mir

Nuk mundem un te dua tjeter
Afer meje te lutem qendro
Larg syve larg zemres
Kam te drejt shpirt me beso
Se lotet si kam teper
Me bej te lumtur dhe neser
Me ty e dua jeten ta jetoj

Ti ke lind per mua
Zemer le ta din
Vetem ty te dua
Le te ket me mir

Ylli Baka - Vetem Ty Te Dua

Si Hëna rreth Tokës,tek ty rrotullohem
Vetëm ty të dua,për ty përgjërohem (2 herë)

Në buzët e tua,do të përvëlohem
Vetëm ty të dua,për ty përgjërohem (2 herë)

Me ty më zë gjumi,dhe me ty unë zgjohem
Vetëm ty të dua,për ty përgjërohem (2 herë)

Kur më del në ëndërr,kam frikë s'e mos zgjohem
Vetëm ty të dua,për ty përgjërohem (2 herë)

Nga ty po të digjem,kurrë s'do të ankohem
Vetëm ty të dua,tek ty përgjërohem (2 herë)

Leonora Jakupi - Vetem Ty Te Dua

A i sheh djal,kta dy sy
qe t'shikojne te te shohin vetem ty
A i sheh djal kta dy sy
qe ti kam fal,fal ti kam veq ty
E sa kush syt mi ka lakmu
po un oo shpirti im veq ty te du
Perveq teje tjeter ska per mu
dalsha feje,tjeter nese du
E sa kush syt mi ka lakmu
po un oo shpirti im veq ty te du
Perveq teje tjeter ska per mu
dalsha feje,tjeter nese du....

Eh sa kush mu m'ka lakmu
por shtatin tim veq ty ta kam dhuru
Eh sa kujt endrrat ja kam prish
veq per ty,kta duhet ti ta dish
E sa kush syt mi ka lakmu, po
un oo shpirti im veq ty te du
Perveq teje tjeter ska per mu
dalsha feje tjeter nese du
E sa kush syt mi ka lakmu
po un oo shpirti im veq ty te du
Perveq teje tjeter ska per mu
dalsha feje,tjeter nese du...Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018