A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vullnet Mato

Not Yet Rated

  • Origin:
  • Sarandë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 80
  • Zodiac sign:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Vullnet Mato is a popular songwriter and writer. Mësimet e para i mori në qytetin e lindjes. Mbaroi Liceun Artistik të Tiranës për pikturë dhe studimet e larta në Fakultetit Histori-Filologji të Universitetit të Tiranës në degën gjuhë-letërsi shqipe. Filloi te shkruaj ne vitin 1965. U pranua anëtar i Lidhjes së Shkrimtarëve dhe Artistëve të Shqipërisë në vitin 1970. Botoi publicistikë dhe letërsi artistike në disa organe të shtypit. Bëri disa skenarë filmash dokumentarë dhe kronika të TVSH. Mor...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Moikom Zeqo

Odise Gremo

Visar Zhiti

Ardi Omeri

Jorgo Telo

Ferit Lamaj

Astrit Çerma

Vath Koreshi

Kasem Trebeshina

Vasil Tabaku


Tags: Vullnet Mato

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018