A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Xheta - Tallavaja


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

10/12/2016

2016-12-10T18:04:27

Song from the album:

"Ela Ela"It's a long time that we try finding the lyrics to "Tallavaja" sung by Xheta.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Xheta attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Ilir Fazlijaj. We wish that's the lyrics you are looking for:

Tallava po dojm me knu
Shoqnin dojm me disponu
Atmosfera n´kater an
Dojm me djeg e dojm me kall

Refrain:
Tallavaja knohet Vendi qohet pesh
Sonte dojm me kall sonte dojm me djeg
Tallavaja knohet Vendi qohet pesh
Sonte dojm me kall sonte dojm me djeg

Zemren ta knaq Tallavaja
Rinin e ka nxan Belaja
Rinia sonte po Vallzon
Kur Iliri ju kendon

Refrain:
Tallavaja knohet Vendi qohet pesh
Sonte dojm me kall sonte dojm me djeg
Tallavaja knohet Vendi qohet pesh
Sonte dojm me kall sonte dojm me djegmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018