A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

West Side Family - As E Vogel As E Madhe


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2004

2004-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Hitet Shqiptare 2003 Vol. 1"

Song from the album:

"Hitet Shqip 1"

Song from the album:

"Maratona E Kenges Popullore Qytetare (Vol. 1)"

Song from the album:

"Jeta Shkon"


As E Vogël As E Madhe Songtext:
As E Vogël Moj, As E Madhe
Qënke çupë Moj Namuzqare
Opo Sa Të Desha Dhe Të Dua, E Mira.

Kur Më Shkoje Në Sokak, E Vogla
Zemrën Ma Bëje Merak, E Bukura

Sa Të Desha Dhe Të Dua Moj E Mirë, E Bukura
Të Kërkova Dhe S'u Lodha, Jo S'u Lodha, E Vogla

As E Vogël, As E Madhe Vetëm Ty Unë Të Kerkoj
Mëndjen Se çma Hoqe Fare, Lozonjarja Ime Moj

Oh Sa Të Desha Moj, Dhe Të Dua, E Mira
Oh Sa Të Desha Moj, Dhe Të Dua, E Mira

As E Vogël, As E Madhe Fiks Fare
As Korçare, As Kolonjare
Ta Zgjidhje Përmetare, Më Mirë Hic Fare
Po Shoh Njëherë Nga Tirona
Po Prap Asgjë S'bona
Po Shoh Njëherë Nga Vlora
'Vëlla Rri Rehat, Mos Më Nga
Vlora Jonë Ska Gjysëm Goca, Gjysëm Gra'
Të Kërkoj Nga Shkodra Po Prap Nuk E Gjeta
Ku është Ajo E Mira, Ku është Ajo E Shkreta
E Kërkova Sa U Lodha, Po Prap Nuk E Gjeta.


Lyrics submited by Sajmiri
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018