A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

West Side Family - Mjaft  (Feat. Edith Mihali)


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

18/09/2012

2012-09-18T21:04:12

Featuring

Edit Mihali

Song from the album:

"Wsf"It's a long time that we try finding the lyrics to "Mjaft" sung by West Side Family.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Adelina Tahiri - Mjaft

Afer larg je ti
Dua të të kem
Kthehu persëri
T'lutem po nuk do
qe me ty te jem
Mua pse me ndodh joo
Po ta dije ta shihje
Qmenduri do te nisi si
Nje natë qe nuk përfundon
E po te gjejë momentin
Vera s'do mbaronte dot
Se pa ty bën ftoht

Ref2x:Mjaft kjo fjal tani
Do të bëj të kesh nje pendim
Sa her të mendoj
Verën e kaluar kujtoj

Afer larg je ti
Dua të të kem
Kthehu persëri
T'lutem po nuk do
qe me ty te jem
Mua pse me ndodh joo

Ref2x:Mjaft kjo fjal tani
Do të bëj të kesh nje pendim
Sa her të mendoj
Verën e kaluar kujtoj

Meti - Mjaft

sa her te takoj llukse me kerkon qdo te dyten nat ne disko te shkoj lket per ty qenkan gjithqka dashuri te une per ty ma ska vuajtje nuk pranoj veten se lendoj
mjaf me se me lendove
mjaft ma se me tradhtove
mjaf ma sagje sfitove ti mjaf
ma se me lendove majft ma se me
tradhtove ti majf ma asgje nuk fitove ti

shoket me kan tregu po sjukam besu se me thoshe zemer vetem ty te dua ne ket bot nuk je vetem ti mos luaj me ndjenja e dashuri e tash lamtumur do ta kem ma mir

mjaft refreni

Drini Causholli - Mjaft

Ne nje rruge ti do te gjesh
ne rruge do me kerkosh
ne mundesh ti me jep
ne mundesh ti me merr

E nese ti lendon
ne jete pa asnje deshir
per vete nuk me ben
ne syte nuk ka renkim

te lutem ti zgjohu
dhe per vete mos ki meshire
kerkome sa duhet
lejome te jem i lire

mjaft
nuk kerkoj asgje nga ty
mjaft
mjaft degjove zemren tende
mjaft
mjaft u lodhe perseri
mjaft
mjaft therrite emrin tim

E me pas nuk ka nevoje
me pas ti me dhuron
me lutjen jep ti
ate qe njeri z'di

me lodh ti me beso
shpetimin nuk e bej
zemer, me pushton
ku do te jem kerkome
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018