A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

West Side Family - Kudo Qe Te Jesh


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

20/09/2007

2007-09-20T15:36:11

Kudo qe te jesh,tek ty do te vij,
te gjej pak qetesi,ne paqe te rrij.
Te tjerat nuk i di,te dija njeri,
mi zhduke te gjitha asgje ska rendesi...

Perpara se te ikim nga intrigat e lojes,
te lodhur nga fjalet ne tru na i mbollen.
te zhdukem nga kermat,mos qelbem nga era,
te vjedh veten time si vlera pa vlera.

Ndodh qe te lodhem,ndodh qe te zhdukem,
per ty enderroj per momentin mos dukem,
te jem cfare te jem vetvetia te jem,
te kem veten time te ndjej qe ia vlen.

Tek ty do te vij, te gjej pak qetesi,
ne paqe te rrij, mos me mplak ne azil,
te mos kete me trysni te dim ku do vemi,
u korrem shkateruam te shtyre nga sistemi.

Kudo qe te jesh..kudo qe te jem tek ty...
kudo qe te jesh kudo qe te jem
do vij tek ty ...

Kudo qe te jesh tek ti do te vij,
te gjej pak qetesi ne paqe te rrij,
te tjerat nuk i di te dija njeri,
mi zhduke te gjitha asgje ska rendesi.

Me kot kush po rritet,
nga sistemi po vritet,
se pjella shtojn pjella jetojn parazitet,
po pijn gjakun ton ,kelyshet po rriten,
po hapin vet gropat ku vet do te bien.

Mjaft me bordello ku shpirti vetshitet,
mjaft shkel ne shterp ku shkelet ku mbillet,
nuk dua tia di shantazhet ti mbyt,
kerkoj te mar frym
kur thonjt kam ne fyt.

Mushkerinjte ty ti zhulin
dhe truri goditet,
presioni po rritet
dhe shpirti po vritet,
luftoj un i paster ne mes te kenetes,
jam shkendinj shum e vogel
ne gjurm te vetvetes.

Tek ty do te vij ne paqe te rrij,
te mbushem me frym te gjej pak qetesi,
te ndjej jam njeri pa mare ere nga asnji,
mi zhduke te gjitha asgje ska rendesi.

Kudo qe te jesh,kudo qe te jem tek ty...
kudo qe te jesh
kudo qe te jesh do vij tek ty

Kudo qe te jesh tek ty do te vij
te gjej pak qetesi ne paqe te rrij
te tjerat nuk i di te dija njeri
mi zhduke te gjitha asgje ska rendesi.


Lyrics submited by Mimi_nor_tet
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018