A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Whitney Houston

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  15
(1963-2012)  
  • Origin:
  • Newark, New Jersey 
BIOGRAFIA: Whitney Houston is a very famous international artist of Pop & R&B music. Whitney Elizabeth Houston ishte këngëtare e zhanrit pop dhe R&B, aktore, producente filmi dhe modele nga Shtetet e Bashkuara. Më 2009, Guinness World Records e konsideroi atë si femra më e shpërblyer (për sa i përket çmimeve të ndryshme) e të gjitha kohërave. Çmimet e fituara prej saj përfshijnë dy Emmy Awards, gjashtë Grammy Awards, 30 Billboard Music Awards dhe 22 American Music Awards, së bashku në total 415 çmime gjatë gjithë jetës së saj. Ho...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts» Add A Song »Related Artists:

Tracy Chapman

Jennifer Hudson

Lââm

Lara Fabian

Vanessa Hudgens

Shontelle

Keri Hilson

Bonnie Tyler

Adele

Jessie J


Tags: Whitney Houston

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018