A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Whitney Houston

Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  11
(1963-2012)  
  • Origin:
  • Newark, New Jersey 
BIOGRAFIA: Whitney Houston is a very famous international artist of Pop & R&B music. Whitney Elizabeth Houston ishte këngëtare e zhanrit pop dhe R&B, aktore, producente filmi dhe modele nga Shtetet e Bashkuara. Më 2009, Guinness World Records e konsideroi atë si femra më e shpërblyer (për sa i përket çmimeve të ndryshme) e të gjitha kohërave. Çmimet e fituara prej saj përfshijnë dy Emmy Awards, gjashtë Grammy Awards, 30 Billboard Music Awards dhe 22 American Music Awards, së bashku në total 415 çmime gjatë gjithë jetës së saj. Ho...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Add Official

Social Accounts» Add A Song »Related Artists:

Tracy Chapman

Lââm

Cheryl Cole

Shontelle

Vanessa Hudgens

Anahi

Jordin Sparks

Loreen

Malù

Jennifer Hudson


Tags: Whitney Houston

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018