A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xeni (Shkelzen Jetishi)

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  118
  • Origin:
  • Gjakovë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 54
  • Zodiac sign:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Xeni (Shkelzen Jetishi) is a very famous singer of Citizens' Traditional, Traditional Wedding & Kosovo's Traditional music. Shkëlzen Jetishi - Xeni është i lindur në qytetin e këngës së pastër shqipe, Gjakovë. Ka filluar të këndojë që në fëmijëri, nga ku dhe ka realizuar një numër të madh këngësh, bashkëpunimesh e albumesh, që të gjitha këto të vlerësuara si është më e mira nga publiku. Xeni është i martuar dhe ka një djalë, e ai është këngëtari i njohur Korab Jetishi, i cili si duket po ndjek hapat e të atit. Xeni shquhet si një ndër këngëtarët më të mirë për interpr...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Add Official

Social Accounts

Live 2017 (2017)

Xeni Live 2015 (2015)

Gezuar (2015)

Ti Në Zemrën Time (2011)

Bashke Ne Sofer (2011)

Hajde Luj (2010)

Ju Këndon Zemra (2006)

Hitet Xeni

Kenge E Hare

Gezuar Me Xenin


» Add A Song »

Jam Dorzu
O Dukat
Nje Gote Raki (Raki E Shoke)
Kujtimet E Vjetra
Shpirti Im
Dhe Parisin Me Ma Fal, Me Gjakoven Nuk E Nderroj
Koha Nuk Të Pret
Dashuri Pa Fat
Mire Se Te Gjeta Bajrush Doda
Sheqer Kam Kujtimin Tend


Related Artists:

Ilir Shaqiri

Naim Krasniqi

Armend Regjepagiqi

Sinan Vllasaliu

Mahmut Ferati

Mentor Xhemali

Big Basta

Hekuran Krasniqi

Kastro Zizo

Sabiani


Tags: Xeni (Shkelzen Jetishi), Xeni, Shkelzen Jetishi, Shkelxen Jetishi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies. Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018