Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Xeni (Shkelzen Jetishi)

Tags: Xeni (Shkelzen Jetishi), Xeni, Shkelzen Jetishi, Shkelxen Jetishi

Origin: Gjakovë    Residence:        Age: 53   Zodiac sign: Peshqit  
Xeni (Shkelzen Jetishi) is a very famous singer in traditional music. Shkëlzen Jetishi - Xeni është i lindur në qytetin e këngës së pastër shqipe, Gjakovë. Ka filluar të këndojë që në fëmijëri, nga ku dhe ka realizuar një numër të madh këngësh, bashkëpunimesh e albumesh, që të gjitha këto të vlerësuara si është më e mira nga publiku. Xeni është i martuar dhe ka një djalë, e ai është këngëtari i njohur Korab Jetishi, i cili si duket po ndjek hapat e të atit. Xeni shquhet si një ndër këngëtarët më të mirë për interpr...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  92

Live 2017 (2017)

.png" content="5" width="160" height="31">

Gezuar (2015)

.png" content="1" width="160" height="31">

Xeni Live 2015 (2015)

.png" content="5" width="160" height="31">

Ti Në Zemrën Time (2011)

.png" content="4.9" width="160" height="31">

Bashke Ne Sofer (2011)

.png" content="4.3" width="160" height="31">

Hajde Luj (2010)

Ju Këndon Zemra (2006)

.png" content="5" width="160" height="31">

Hitet Xeni

.png" content="5" width="160" height="31">

Kenge E Hare

Gezuar Me Xenin

.png" content="5" width="160" height="31">


» Add A Song »


O Dukat
Nje Gote Raki (Raki E Shoke)
Jam Dorzu
Mire Se Te Gjeta Bajrush Doda
Koha Nuk Të Pret
Dashuri Pa Fat
Shpirti Im
Dhe Parisin Me Ma Fal, Me Gjakoven Nuk E Nderroj
Si Babë E Bir
Kenget E Reja T'i Kendojme, Por Te Vjetrat Mos T'i Harrojme

Add an e-Card

Disqus Comments
lyrics.al © 2007 - 2017