lyrics.al
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Lyrics
Xhafer AhmetajTags: Xhafer Ahmetaj, Xhafa, Xhafer Ahmeti
Origin: Korish      Age: 33   Zodiac sign: Demi  
Xhafer Ahmetaj is a popular singer. Xhafer Ahmetaj i lindur ne fshatin Korish komuna Prizren. I njohur si kengetar i muzikes popullore dhe folklorike hapat e pare te se ciles i filloi ne Shoqerine Kulturo-Artistike "Shkendija" Korishe ku filloi si nje 11 vjeqar ne vitin 1995, ne kete vit ne festivalin e Prizrenit u shperblye si kengetari me i mire i festivalit. Shkollen e mesme te muzikes e kreu ne Prozren duke vijuar studimet ne akademin e arteve ne Peje ne degen e Solo Kendimit. ... >> Full biography >>


Choose star rating
  Rating:  4.8 / Votes cast:  5Albums:

» Add An Album »


» Add A Song »


 :: S'ka Përhajër ::  
 :: Maturant ::  
 :: Me Lejo Te Prezentohem ::  
 :: E Ke Rastin ::  
 :: Ty Te Dua ::  
 :: Hileqare ::  Loading...Kalendari
24/02/2017
Happy Birthday Happy Birthday:
Gjeto Luca
Gjeto Luca
51 vjeç
Denisa Gjezo
Denisa Gjezo
29 vjeç
Gazmend Pallaska
Gazmend Pallaska
62 vjeç
Dardan Ahmeti
Dardan Ahmeti

Gigi D'alessio
Gigi D'alessio
50 vjeç

This Week's Poll
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Çfarë Ti Bëj

  Anytime Anywhere

  Gipsy Lover

Vote