A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhafer Ahmetaj

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  8
  • Origin:
  • Korish 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 35
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Xhafer Ahmetaj is a popular singer of Modern Traditional, Folk Traditional & Traditional Wedding music. Xhafer Ahmetaj i lindur ne fshatin Korish komuna Prizren. I njohur si kengetar i muzikes popullore dhe folklorike hapat e pare te se ciles i filloi ne Shoqerine Kulturo-Artistike "Shkendija" Korishe ku filloi si nje 11 vjeqar ne vitin 1995, ne kete vit ne festivalin e Prizrenit u shperblye si kengetari me i mire i festivalit. Shkollen e mesme te muzikes e kreu ne Prozren duke vijuar studimet ne akademin e arteve ne Peje ne degen e Solo Kendimit. ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Kenge Folklorike (2017)

Luj Moj Nuse


» Add A Song »

S'ka Përhajër
Hileqare
Ty Te Dua
Maturant
Me Lejo Te Prezentohem
E Ke Rastin


Related Artists:

Andin Randobrava

Mili Sallauka

Gentian Gojani

Demush Malaj

Bajram Jakaj

Lil' Liri

Burim Mehmeti

Alban Shehu

Memli Krasniqi

Neki Emra


Tags: Xhafer Ahmetaj, Xhafa, Xhafer Ahmeti

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018