A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhavit Avdyli

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  30
  • Origin:
  • Ferizaj 
BIOGRAFIA: Xhavit Avdyli is a popular singer and songwriter of Modern Traditional & Folk Ballads music. Karrierën prej muzikanti e ka filluar si instrumentist që nga viti 1993. Kurse, me këngë filloi të merrej që nga viti 1994 dhe pati një varg paraqitjesh në manifestime kulturore në Ferizaj e më gjerë. Nga përvoja dhe puna profesionale që bëri, në bashkëpunim me kolegët e tij profesional, ka punuar dhe vazhdon të punojë albume për këngëtarë të zhanreve të ndryshme të muzikës: Zbavitëse, Popullore, Hip Hop, R&B etj. Aktualisht Xhaviti punon në sekt...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

2Ton

(His brother)

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Disponim Per Dasmore (2010)


» Add A Song »

Pse
Bukuroshja Jem
Ku Ke Mbet
Si Sheqer
Shko
Her Drit Her Terr
Dikur
C'na Duheshin Fjalet
Mos Aktro
Gjurmet Ne Trupin Tim

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Related Artists:

Xhevdet Osmanaj

Valon Azizi

Naser Beqiri

Magrib Muqiqi

Kushtrim Dobra

Edison Kelmendi

Amrush Thaqi

Faton Isufi

Granit Llugaliu

Aleksandër Gjelaj


Tags: Xhavit Avdyli

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018