A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhavit Avdyli

Tags: Xhavit Avdyli

Origin: Ferizaj   
Xhavit Avdyli is a popular singer and songwriter of Modern Traditional music. Karrierën prej muzikanti e ka filluar si instrumentist që nga viti 1993. Kurse, me këngë filloi të merrej që nga viti 1994 dhe pati një varg paraqitjesh në manifestime kulturore në Ferizaj e më gjerë. Nga përvoja dhe puna profesionale që bëri, në bashkëpunim me kolegët e tij profesional, ka punuar dhe vazhdon të punojë albume për këngëtarë të zhanreve të ndryshme të muzikës: Zbavitëse, Popullore, Hip Hop, R&B etj. Aktualisht Xhaviti punon në sekt...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  21

Disponim Per Dasmore (2010)


» Add A Song »


Bukuroshja Jem
Ku Ke Mbet
Mos Aktro
Shko
Si Sheqer
Gjurmet Ne Trupin Tim
Dikur
Her Drit Her Terr
C'na Duheshin Fjalet
Endrra Ime

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018