A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhavit Dedej

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  24
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Age:
  • 54
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Xhavit Dedej is a popular singer of Central Albania Traditional music. I lindur dhe i rritur mes këngës tironse, të cilën e këdon me shumë pasjon. Ka edituar disa albume dhe një numër të madh këngësh e videoklipesh. Në vitin 2004, Xhavit Dedej publikon albumin "Faj Apo Gabim". Në vitin 2006, Xhavit Dedej publikon albumin "Bobi". Më datë 2 Qershor 2008, Xhavit Dedej publikon videoklipin "S'jam Harom". Më datë 22 Mars 2012, Xhavit Dedej publikon videoklipin "C'desha Qe Kalova Nga Shijaku". Më datë 24 Ma...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Bobi (2006)

Faj Apo Gabim (2004)


» Add A Song »

Te Kam Zemer
O Shijak Me Halle
Sonte
Une Me Ty
Vishe Cun Kemishen
Gol Erzeni
Diaspora
C'desha Qe Kalova Nga Shijaku
Gocat
Boni Qejf Sa Jeni Te Rinj


Related Artists:

Bujar Cici

Reshit Boka

Thoma Mahilaj

Ferdinant Bjanku

Ardian Trebicka

Nimet Leka

Leonard Bombaj

Hysni Alushi

Gjeto Luca

Remzi Leka


Tags: Xhavit Dedej, Xhavit Dedei, Xhaviti

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018