A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhavit Dedej

Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  23
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Age:
  • 53
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Xhavit Dedej is a popular singer of Central Albania Traditional music. I lindur dhe i rritur mes këngës tironse, të cilën e këdon me shumë pasjon. Ka edituar disa albume dhe një numër të madh këngësh e videoklipesh. Në vitin 2004, Xhavit Dedej publikon albumin "Faj Apo Gabim". Në vitin 2006, Xhavit Dedej publikon albumin "Bobi". Më datë 2 Qershor 2008, Xhavit Dedej publikon videoklipin "S'jam Harom". Më datë 22 Mars 2012, Xhavit Dedej publikon videoklipin "C'desha Qe Kalova Nga Shijaku". Më datë 24 Ma...

>> Full biography >>


Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Bobi (2006)

Faj Apo Gabim (2004)


» Add A Song »

Bobi
Te Kam Zemer
Rrespekti
S'jam Harom
C'desha Qe Kalova Nga Shijaku
O Shijak Me Halle
O Tironca Mashalla
Sonte
Boni Qejf Sa Jeni Te Rinj
Gocat


Related Artists:

Bujar Cici

Reshit Boka

Ardian Trebicka

Thoma Mahilaj

Nimet Leka

Leonard Bombaj

Ferdinant Bjanku

Gjeto Luca

Hysni Alushi

Florent Nushi


Tags: Xhavit Dedej, Xhavit Dedei, Xhaviti

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018