A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhavit Vitia

Tags: Xhavit Vitia, Xhavit Vitija, Nexhat Vitia

Origin: Marec (Prishtine)      Age: 46   Zodiac sign: ♎ Peshorja  
Xhavit Vitia is a popular singer. Rapsodi ju kendoi te gjitha trevave Shqiptare pa perjashtim. Karrieren e Folkloristit e filloi ne vitet 80-ta si 10 vjeqar. Xhavit Vitia ka disa Albume me i veqanti eshte ai i vitit 1992 kenga e Shyt Marecit me Text dhe muzike te Rapsodit. Xhavit Vitia ka ne repourtarin e tije dikun rreth 20 kenge me muzike dhe text te vete Rapsodit shume te sukseseshme dhe gjithashtu rreth 450-500 bashkangjite edhe kenget e vjetra Shqiptare popullore. Ka qene ne...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  16

Isuf Aga (2015)

Zemra E Dukagjinit


» Add A Song »


Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018