A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhavit Vitia

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  16
  • Origin:
  • Marec (Prishtine) 
  • Age:
  • 46
  • Zodiac sign:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Xhavit Vitia is a popular singer. Rapsodi ju kendoi te gjitha trevave Shqiptare pa perjashtim. Karrieren e Folkloristit e filloi ne vitet 80-ta si 10 vjeqar. Xhavit Vitia ka disa Albume me i veqanti eshte ai i vitit 1992 kenga e Shyt Marecit me Text dhe muzike te Rapsodit. Xhavit Vitia ka ne repourtarin e tije dikun rreth 20 kenge me muzike dhe text te vete Rapsodit shume te sukseseshme dhe gjithashtu rreth 450-500 bashkangjite edhe kenget e vjetra Shqiptare popullore. Ka qene ne...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Isuf Aga (2015)

Zemra E Dukagjinit


» Add A Song »


Related Artists:

Hazir Qelaj

Nehat Ferati

Dardan Shkreli

Ganimete Asllani

Visar Peja

Luan Krasniqi

Avni Hadergjonaj

Artan Bakija

Morris

Fatmir Miroci


Tags: Xhavit Vitia, Xhavit Vitija, Nexhat Vitia

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018