A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhejsi Jorgaqi

Tags: Xhejsi Jorgaqi, Xhesi Jorgaqi, Jc, J.C.

Xhejsi Jorgaqi is a popular singer and songwriter in pop music. Xhejsi Jorgaqi eshte nje nga yjet e muzikes shqiptare, vajza e muzikantit dhe kengetarit te njohur shqiptar Gjergj Jorgaqi. Kohet e fundit Xhejsi po shquhet edhe per tekstet e kengeve qe shkruan. Në Prill 2005, Xhejsi Jorgaqi merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "Jeta S'eshte Romance". Në Shtator 2005, Xhejsi Jorgaqi merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2005 me këngën "Ik Largohu". Në Shtator 2006, Xhejsi Jorgaqi merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  29

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018