A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhejsi Jorgaqi

Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  34
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Xhejsi Jorgaqi is a popular singer and songwriter of Pop music. Xhejsi Jorgaqi eshte nje nga yjet e muzikes shqiptare, vajza e muzikantit dhe kengetarit te njohur shqiptar Gjergj Jorgaqi. Kohet e fundit Xhejsi po shquhet edhe per tekstet e kengeve qe shkruan. Në Prill 2005, Xhejsi Jorgaqi merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "Jeta S'eshte Romance". Në Shtator 2005, Xhejsi Jorgaqi merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2005 me këngën "Ik Largohu". Në Shtator 2006, Xhejsi Jorgaqi merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Arsinda

Erga Halilaj

Marjeta Billo

Elia Zaharia

Juliana Pasha

Ingrit Gjoni

Laura Nezha

Linda Sadiku

Xhesika Polo

Çiljeta


Tags: Xhejsi Jorgaqi, Xhesi Jorgaqi, Jc, J.C.

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018