A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhemi Nokshiqi Muzai

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  84
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Xhemi Nokshiqi Muzai is a popular singer of Southern Albania Traditional & Folk Traditional music. Xhemi Nokshiqi Muzai eshte kengetare shume e mirenjohur dhe shume e talentuar, songwriter, producer dhe instrumentaliste. Ka filluar veprimtarin e say artistike qe ne klase te trete, ne festivalin e instrumentisteve te vegjel ne Rtvsh te Tiranes e cila kendonte dhe e shoqeronte veten me cifteli. Eshte fituese e cmimeve te para ne festivalet per fatosa dhe pionere te rrethit te Tropojes. Ka kenduar ne festivalet kombetare per fatosa dhe pionere ne...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Fatjeta Barbullushi

Denisa Gjezo

Xhesika Pengili

Valbona Zhuleku

Juli Ndoci

Suela Malo

Siciliana Mazi

Himena Ymeri

Luçie Miloti

Ilva Latifi


Tags: Xhemi Nokshiqi Muzai, Xhemile Nokshiqi

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018