A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhemi Nokshiqi Muzai

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  128
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Xhemi Nokshiqi Muzai is a popular singer of Southern Albania Traditional & Folk Traditional music. Xhemi Nokshiqi Muzai eshte kengetare shume e mirenjohur dhe shume e talentuar, songwriter, producer dhe instrumentaliste. Ka filluar veprimtarin e say artistike qe ne klase te trete, ne festivalin e instrumentisteve te vegjel ne Rtvsh te Tiranes e cila kendonte dhe e shoqeronte veten me cifteli. Eshte fituese e cmimeve te para ne festivalet per fatosa dhe pionere te rrethit te Tropojes. Ka kenduar ne festivalet kombetare per fatosa dhe pionere ne...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Blerina Matraku

Orgesa Zaimi

Ajkuna Anxhaku

Elia

Habibe Ostreni (Bibe)

Ermonela Jaho

Gugu

Feride Kurti

Rita Kastrati

Ermanda Durmishi


Tags: Xhemi Nokshiqi Muzai, Xhemile Nokshiqi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018