A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhemil Saliu

Tags: Xhemil Saliu, Xhemil Salihu, Xhimi

Origin: Gostivar      Age: 51   Zodiac sign: ♊ Binjaket  
Xhemil Saliu is a popular singer and songwriter. Këngëtari shqiptar nga Maqedonia Xhemil Saliu ka lindur në Debresh të qytetit të Gostivarit. Xhemil Saliu ka filluar të këndojë që në moshë shumë të herët në fshatin Debresh aty edhe ka spikatur talenti i tij, që do të shpalosej më tej gjatë gjithë fëmijërisë me evente muzikore,dasma dhe kengë të ndryshme. Talenti i kengetarit eshte zbuluar nga xhaxhai i babait (SALI SALIU) dhe nga mesuesit e muzikes. Ne moshen 6 vjecare bleu Ciftelin e pare. Fil...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  3.9 / Votes cast:  19

Vetem Ti Plagen Ma Sheron (2013)

Mesazhi I Fundit (2010)

Tani Je Pishmane (2000)

Sonte Me E Mira Je


» Add A Song »


Jam Gurbetqar
Syt Mu Mesuan Me Ty
Dashnia S'vdes

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018