A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhemil Saliu

Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  21
  • Origin:
  • Gostivar 
  • Age:
  • 51
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Xhemil Saliu is a popular singer and songwriter. Këngëtari shqiptar nga Maqedonia Xhemil Saliu ka lindur në Debresh të qytetit të Gostivarit. Xhemil Saliu ka filluar të këndojë që në moshë shumë të herët në fshatin Debresh aty edhe ka spikatur talenti i tij, që do të shpalosej më tej gjatë gjithë fëmijërisë me evente muzikore,dasma dhe kengë të ndryshme. Talenti i kengetarit eshte zbuluar nga xhaxhai i babait (SALI SALIU) dhe nga mesuesit e muzikes. Ne moshen 6 vjecare bleu Ciftelin e pare. Fil...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

Vetem Ti Plagen Ma Sheron (2013)

Mesazhi I Fundit (2010)

Tani Je Pishmane (2000)

Sonte Me E Mira Je


» Add A Song »

Dashnia S'vdes
Jam Gurbetqar
Syt Mu Mesuan Me Ty


Related Artists:

Hidaver Osmani

Aziz Dervishi

Alush Hamiti

Refet Asani

Kadri Ismajli

Agron Maqellara

Bexhet Jagodini

Hajrulla Emini

Markelian Kapedani

Ganimete Asllani


Tags: Xhemil Saliu, Xhemil Salihu, Xhimi

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018