A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Xhemil Salihu - Do Ta Kallim


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

30/03/2013

2013-03-30T12:55:46


It's a long time that we try finding the lyrics to "Do Ta Kallim" sung by Xhemil Salihu.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Xhemil Salihu attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Aferdita Demaku - Do Ta Kallim

E ne kete vende o hajde jalla sonte knojna
jalla sonte knojna
tane shoqnise o rend me rendo
qejfin ja u marojna
qejfin ja u marojna
kush po e hedh vallen o hajde
a sonte ma i pari
a sonte ma i pari
sa me shyhret po i prijne valles
o nusja dhe dhandrri
nusja edhe dhandrri
sa forte na u ka gzue nana per djalin e vete
po e marton djalin
sa me gzim o po thote baba o sonte do ta kallim
sonte do ta kallim
me martue djalin o hajde
o s'paska ma sevdae
s'paska ma sevdae
nusja e bukur por si hana
o qe shndrrit n'have
qe shndrrit n'havae
offf offf offff
aman aman of aman

Edona Llalloshi - Do Ta Kallim

(Gipa)
Qka u ba vlla he he edonda...

(Edona)
Edhe sonte si cdo nate
do ta kallim do ta kallim
edhe sot si cdo nate sdo ta ndalim
sdo ta ndalim kengen tone ritmin tone
Dridhe dridhe dridhe shtatin dridhe mos u ndale
se pas teje behem beqare flaka do te me ndale...

(Gipa)
Cingele mingle qiftelia diskoten tone kur tvjen gipa femrat paken erdh pazari jone.
qy bre qik ti ma jep doren hehehe kapma doren...hhuhuhuhhuhuh
Edhe sonte si cdo nate
do ta kallim do ta kallim
edhe sot si cdo nate sdo ta ndalim
sdo ta ndalim kengen tone ritmin tone
Dridhe dridhe dridhe shtatin dridhe mos u ndale
se pas teje behem beqare flaka do te me ndale...

Memet - Do Ta Kallim

do ta kallim dushkun da cojna ne havaje me martue ket memetin spaska ma sevdae me martue nerminin spaska ma sevdae.
do ta kallim dushkun da cojnaaa per perde do ta kallim dushkun da cojnaa per perdee.me martue ket memetin spaska ma shyrete me martue ket nerminin spaska ma shyrete.
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018