A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  3.8 / Votes cast:  6
  • Origin:
  • Dibra E Madhe 
  • Residence:
  • Maqedoni 
BIOGRAFIA: Xheni is a popular singer of Modern Traditional & Tallava music. Emri i plot i tij eshte Argjend Meçe. Eshte i martuar dhe ka dy djem dhe nje vajze. Aktualisht jeton ne Shkup pasi atje mundesit e nje kengetari jan me te shumt dhe me te mir kualitativ. Ai me se shumti albumet e tij i ka bere ne studion Eroll 5 dhe ne te shumten e rasteve ka bashkpunu me Dulin pasi qe ishin nje ekip. Prej vitin 2012 Xheni e formoje grupin e vet Ork. Dibranet. Muziken e Xhenit zakonisht e bejn vellezerit e tij ne studio pasi qe t...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

Vetem Per Ju (2014)


» Add A Song »

M'zu Policija
Ty Te Deshta
Pa Ty Mbeta


Related Artists:

Argeton Dervishi

Blerim Lutfiu (Beli)

Erkan Musliu

Zyber Avdiu

Ylber Aliu

Keli

Artan Jusufi

Ardian Limanmera

Leotrim Gashi

Ruzhdi Durmishi


Tags: Xheni

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018