A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  3.8 / Votes cast:  6
  • Origin:
  • Dibra E Madhe 
  • Residence:
  • Maqedoni 
BIOGRAFIA: Xheni is a popular singer of Modern Traditional & Tallava music. Emri i plot i tij eshte Argjend Meçe. Eshte i martuar dhe ka dy djem dhe nje vajze. Aktualisht jeton ne Shkup pasi atje mundesit e nje kengetari jan me te shumt dhe me te mir kualitativ. Ai me se shumti albumet e tij i ka bere ne studion Eroll 5 dhe ne te shumten e rasteve ka bashkpunu me Dulin pasi qe ishin nje ekip. Prej vitin 2012 Xheni e formoje grupin e vet Ork. Dibranet. Muziken e Xhenit zakonisht e bejn vellezerit e tij ne studio pasi qe t...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Vetem Per Ju (2014)

Se Bashku Me Ju (2014)

Per Disponimin Tuaj (2013)


» Add A Song »

M'zu Policija
Pa Ty Mbeta
Ty Te Deshta


Related Artists:

Ylber Aliu

Argeton Dervishi

Zyber Avdiu

Keli

Erkan Musliu

Blerim Lutfiu (Beli)

Ruzhdi Durmishi

Qamil Hondozi

Florimi

Landi (Tallava)


Tags: Xheni

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018