A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  109
  • Origin:
  • Krujë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 22
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Xhenty is a popular singer and songwriter of Hip-Hop & Reggae music. Prindërit e tij janë nga Kruja dhe e kanë quajtur djalin e tyre pas mbretit ilir, "GENT", një mbreti i fuqishëm i Ilirisë, sepse donin që biri i tyre të trashëgonte fronin e mbretit në karrierën e tij. Që kur ishte fëmijë ai filloi të dëgjonte muzikë Hip Hop të këngëtarëve të famshëm të asaj kohe në Shqipëri, dhe në të njëjtën kohë filloi të këndonte Hip Hop para pasqyrës. Vëllezërit e tij e panë atë që ai e donte muzikën dhe për këtë arsye ata i...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Instagram

Account

Facebook

Profile

Youtube

Channel

SnapChat

Account

SoundCloud

Profile

Google+

Profile

Twitter

Account

Add Official

Social Accounts

Good Playa (2014)


» Add A Song »

Prej Fillimit
Ai Ka Vdek
Si Shoke
Like Me
Dashni

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Related Artists:

KMC

Gerard Merdani

Glenis Dume

Stiv Boka

Elsamed Senaj (Eli-G)

Dilan Reka

Marin TnT

Erion Beqo

Tiri

Flory


Tags: Xhenty

Xhenty in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018