A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  99
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Xhenty is a popular singer and songwriter of Hip-Hop music. Xhenty ka lindur ne Tirane. Ai filloi te merrej me muzike ne moshen 10 vjecare. Aktualisht kenget i punon studion e tij "RadicaL RecordS" ne qytetin e Tiranes. Ka realizuar 3 videoclipe, "Ai ka vdek" "Si shoke"dhe se fundmi ne daten 7 shkurt ai publikoi video clipin e tij te trete "Like Me". Se fundmi po punon per kenget e tij te tjera te albumit "Good Playa". Ishin kenget e albumit te tij te pare "Good Playa" te cilat u pelqyen shume nga rinia s...

>> Full biography >>


Instagram

Account

Youtube

Channel

SnapChat

Account

SoundCloud

Profile

Google+

Profile

Twitter

Account

Add Official

Social Accounts

Good Playa (2014)


» Add A Song »

Ai Ka Vdek
Si Shoke
Prej Fillimit
Like Me


Related Artists:

Eleminimi

Sekondari

Baba Li

Mali G Grand Thugz

KMC

Rudi

Young J

Ziso

Tru Pak

Flory


Tags: Xhenty

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018