A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xheraldina Berisha

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  40
  • Origin:
  • Prizren 
  • Age:
  • 26
  • Zodiac sign:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Xheraldina Berisha is a popular singer of Pop music. Në Maj 2010, Xheraldina Berisha merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "Afer Nuk Te Kam", në bashkëpunim me Almedina Berisha. Në vitin 2011, Xheraldina Berisha merr pjesë në The Voice of Albania 1, ku arriti te shkoi deri ne gjysëm-finale. Në Maj 2012, Stresi & Xheraldina Berisha marrin pjesë në Top Fest 9 me këngën "Lamtumire". Ata kanë patur mjaft sukses pasi kënga e tyre është pëlqyer shumë dhe u bë një ndër këngët e para në listen e Top-Fes...

>> Full biography >>


Voice Of Albania

(Contestant)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Jehona Lumi

Bulza

Suanita

Vesa Smolica

Marigona Jelliqi

Bubulina Krasniqi

Nikka

Festina Mejzini

Arlinda Gaxherri

Gentiana Podrimaj


Tags: Xheraldina Berisha, Xheraldina, Voice Of Albania

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018