A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhevdet Gashi

Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  13
  • Age:
  • 63
BIOGRAFIA: Xhevdet Gashi is a very famous songwriter. Kompozitori Xhevdet Gashi është një ndër emrat më të njohur të muzikës në botën shqiptare. Zoti Gashi, i njohur si kompozitor i shumicës së këngëtarve të estradës kosovare, filloi të merrej me muzikë 47 vite më parë si anëtar i nje nder grupeve të para rok në Kosovë, në vitet e 70-të, të quajtur ‘MAK’....

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Alqi Boshnjaku

Aleksandër Peci

Alfred Kaçinari

Palokë Kurti

Nikolla Zoraqi

Tonin Harapi

Limoz Dizdari

Maringlen Boja

Jorgo Papingji

Enis Presheva


Tags: Xhevdet Gashi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018