A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhevdet Hafizi

Tags: Xhevdet Hafizi

(1925-2009)  

Xhevdet Hafizi is a popular singer. Xhevdet Hafizi këngëtari i njohur i muzikës popullore qytetare shkodrane, mban titulli "Artisti i Merituar", e nisi karrierën në qytetin e tij të lindjes, në Shkodër. Më pas u aktivizua në Ansamblin Shtetëror të Këngëve dhe Valleve. Dueti i tij me këngëtaren Luçie Miloti është në kujtesën e mbarë shqiptarëve me këngën "Kur prendon dielli". Ai ka kënduar edhe në duete të tjera me Naile Hoxhën e Florinda Gjergjin. Këngë të kënduara prej tij janë "O...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  2 / Votes cast:  3

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018