A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhezahir Elezi (Xheza)

Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  18
BIOGRAFIA: Xhezahir Elezi (Xheza) is a popular singer of Modern Traditional, Tallava & Traditional Wedding music. Xhezahir Elezi, i cili njihet ne publik me pseudonimin Xheza, e kendon kengen shqipe qysh ne femijeri.Brumin e kengeve te tij ai e ka marre nga jeta e popullit shqiptar, si ajo e moçme, e si ajo e kohes. Baladat e fundit te realizuara nga ai, kane qene shume mire te prituara nga publiku, dhe jane vleresuar. Ai eshte prezent edhe neper sofrat e muzikes folklorike, ne te cilat ai eshte paraqitur edhe me bashkepunime.Jeton dhe vepron ne qytetin e li...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Moj Dashni E Vjeter (2011)

çokollada (2009)

Kam Një Lutje (2008)


» Add A Song »

Fati I Zi
Si Mir Si Keq
Ne Kete Bot
Mos U Kthe
Bukuroshe Vajzë M'je Ti
Eja Zemer Eja
Eja, Eja Ti
Ska Ilaq
Shpinen Ma Ktheve
Jetë Të Gjatë


Related Artists:

Zidan Limani

Meti Maloku

Remzi Leka

Premtim Mehmeti

Sabi

Istref Berisha

Lul Vushtria

Qenan Selani (Qena)

Gjon Ukaj

Urim Bajramaj


Tags: Xhezahir Elezi (Xheza), Xhezahir Elezi, Xheza

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018