A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhezahir Elezi (Xheza)

Tags: Xhezahir Elezi (Xheza), Xhezahir Elezi, Xheza

Xhezahir Elezi (Xheza) is a popular singer in traditional music. Xhezahir Elezi, i cili njihet ne publik me pseudonimin Xheza, e kendon kengen shqipe qysh ne femijeri.Brumin e kengeve te tij ai e ka marre nga jeta e popullit shqiptar, si ajo e moçme, e si ajo e kohes. Baladat e fundit te realizuara nga ai, kane qene shume mire te prituara nga publiku, dhe jane vleresuar. Ai eshte prezent edhe neper sofrat e muzikes folklorike, ne te cilat ai eshte paraqitur edhe me bashkepunime.Jeton dhe vepron ne qytetin e li...

>> Full biography >>


  • Find Xhezahir Elezi (Xheza) on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  17

Moj Dashni E Vjeter (2011)

çokollada (2009)

Kam Një Lutje (2008)


» Add A Song »


Se Kam Qare
Shpinen Ma Ktheve
Si Mir Si Keq
Ne Kete Bot
Fati I Zi
Ska Ilaq
Mos U Kthe
Jetë Të Gjatë
Jetë Moj Jetë
Eja, Eja Ti

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018